Portal_background_image

آئين معارفه امام جمعه جديد خمين برگزار شد

آئین معارفه امام جمعه جدید خمین با حضور حضرت آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک ، حقیقی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حاجی پور مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان ، تعدادی از مدیران کل استان و اعضای شورای اداری شهرستان خمین در محل بیت قدیمی حضرت امام خمینی (ره) برگزار شد .

در این آئین فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمت نماز جمعه اظهار داشت : نمازجمعه جلوه اي زيبا از سيماي اسلام و نشان دهنده عظمت و شكوه و همبستگي اُمت اسلام است و در واقع نماز جمعه مهمترين وكارآمدترين پايگاه اساسي ديني وپايگاه بزرگ عبادي ، تبليغي و جهادي اسلام ميباشد و حضور انبوه مردم در نماز جمعه تجلي ايمان و نشانه اسلام دوستي آنان ميباشد.

وی در ادامه افزود : : شبکه گسترده نماز جمعه شبکه عظیمی است که بهترین پشتوانه برای نظام و انقلاب اسلامی است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : تریبون نماز جمعه بالاترین قدرت روشنگری و کفر ستیزی را در جامعه اسلامی دارد که دشمن نیز از جایگاه نماز جمعه واهمه دارد.

وی ، شکوه برگزاری نماز عبادی سیاسی جمعه در کشور را نشان از قدرت نظام دانست و افزود: ائمه جمعه در کانون های حساس و اثرگذار نظام با تبلیغ های دینی، روشنگری، ارشاد و آگاه سازی عمومی تلاش می کنند و محور انسجام و اتحاد و همدلی در بین آحاد جامعه هستند .

در ادامه مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی نیز گفت: تبیین جایگاه و دیدگاه ولایت در مسائل مختلف ملی، منطقه ای و بین المللی از وظایف مهم ائمه جمعه است.

حجت الاسلام محمد حاجی پور در ادامه افزود : نماز جمعه نماز حاکمیت اسلام است و اولین نماز جمعه در مدینه منوره توسط پیامبر اکرم(ص) اقامه شد.

وی بیان کرد: در استان مرکزی ۴۶ تن از امامان جمعه در دوران انقلاب اسلامی به شهادت رسیدند که دو تن از آنها از امامان جمعه شهرستان خمین بوده اند.

وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ۳۳ نماز جمعه برگزار می شود، ادامه داد: وظیفه مهم نماز جمعه و امامان جمعه تبیین دیدگاه و جایگاه ولایت در مسائل منطقه ای، بین المللی و جهانی و... است که باید این جایگاه برای مردم تشریح و تفسیر شود.

حاجی پور، بیان دیدگاه های مردم را از دیگر وظایف مهم امامان جمعه و نماز جمعه عنوان کرد و افزود: امامان جمعه باید در خطبه های خود و از طریق تریبون نماز جمعه مسائل و مشکلات مردم را به گوش مسئولان برسانند.

مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مرکزی خاطر نشان کرد: شهرستان خمین به عنوان زادگاه امام راحل و عظمت و جایگاه حضرت امام خمینی(ره) و همچنین شهدایی که به انقلاب و نظام تقدیم کرده است، نه تنها در کشور بلکه در جهان دارای جایگاه ویژه ای است و تعدادی از شهدای عضو ستاد نماز جمعه نیز متعلق به این خطه بوده اند.

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی نیز گفت: یکی از مقوم های اتحاد و انسجام در جامعه بصیرت افزایی و روشنگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فتح الله حقیقی در ادامه افزود : در زمان کنونی استکبار جهانی درصدد است که اتحاد و انسجام امت اسلامی را خدشه دار کند، اما مردم همواره پشتیبان نظام و انقلاب اسلامی بوده و هستند.

وی ادامه داد : مسئولان وظیفه دارند نسبت به مطالبات به حق مردم گوش شنوا داشته باشند و برای رفع مشکلات مردم تلاش کرده و در این راستا اعتماد سازی در بین مردم را تقویت کنند.

حقیقی بیان کرد: جوانان باید نسبت به توطئه ها و اهداف شوم استکبار در عصر حاضر آگاه باشند و بدانند که استکبار جهانی به دنبال چه اهدافی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی تصریح کرد: آمریکا و استکبار با جنگ های رو در رو و جنگ های نیابتی نتوانستند به اهداف خود برسند و امروز غیرت و تعصب مردم مسلمان را هدف قرار داده اند، اما شکست آنها در عرصه های مختلف نشان دهنده این است که کشورهای دیگر و خاورمیانه بر اساس نقشه آمریکا و طراحی های استکبار حرکت نمی کنند.

وی خاطرنشان کرد: مردم انقلابی و ولایتمدار نظام جمهوری اسلامی در مقابله با مشکلات اجازه هیچ گونه سوء استفاده به دشمنان را نمی دهند و مدیران نیز باید نسبت به مطالبات به حق مردم گوش شنوا داشته باشند و برای رفع مشکلات آنها برنامه ریزی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: نظام جمهوری اسلامی در طول چهل سال حیات خود در سایه اتحاد و همبستگی به اقتدار رسیده و دشمن با هر نقشه و توطئه ای نتوانسته است این اقتدار نظام و انقلاب را در منطقه و در جهان حذف و کمرنگ کند.

در ادامه نماینده ولی فقیه در استان مرکزی نیز گفت: مسئولان با ایجاد اتحاد و انسجام در جامعه، خدمت گزاری به مردم و ادای تکلیف به نظام، انقلاب، امام و شهدا را مد نظر قرار دهند.

حضرت آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در ادامه افزود : شهر خمین زادگاه رهبر جهانی اسلام است که سرفصل جدیدی در تاریخ بشریت به وجود آورد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه ملت ایران ملتی بیدار و هوشیار است و با پایبندی به آرمان های امام راحل و انقلاب در مسیر ولایتمداری گام برمی دارد، افزود: خدمت گزاری در شهرستان خمین به عنوان زادگاه امام راحل و رفع مشکلات مردم ولایتمدار و انقلابی این شهرستان یک افتخار است.

امام جمعه اراک تصریح کرد: منافقان در اوایل انقلاب حوادثی همچون حادثه هفتم تیر و شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن و حوادث دیگر را رقم زدند، این وقایع نشان از آن دارد که منافقان از هیچ جنایتی علیه نظام و امت اسلامی فروگذار نمی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: امروز ایران اسلامی در سایه هوشیاری مردم و همچنین نهادهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی، در امنیت است و منافقان هم نتوانسته اند به اهداف شوم خود برسند.

دری نجف آبادی تصریح کرد: امروز نیز مردم و مسئولان با اتحاد و انسجام در راستای رفع مشکلات اقتصادی و توسعه و عمران، تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی را مد نظر قرار دهند و دشمن نیز بداند که ملت ایران روز به روز مقاوم تر، آگاه تر، هوشیارتر و بیدارتر از گذشته است.

در این مراسم حجت الاسلام علی حسینی پور به عنوان امام جمعه جدید خمین معرفی و از زحمات حجت الاسلام سیدعلی حسینی، امام جمعه پیشین  خمین قدردانی شد.

گالری تصاویر

معارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدیدمعارفه امام جمعه جدید

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها