Portal_background_image

آئين نمادين زنگ كتاب و كتابخواني در مدارس شهرستان خمين برگزار شد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و طی مراسمی با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین عباس دانشی مدیر کل متابخانه های عمومی استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط زنگ کتاب و کتابخوانی به صورت نمادین در مدرسه دخترانه عارفه خمین نواخته شد .

در این آئین فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : با توجه به فاصله گرفتن مردم وبویژه جوانان ونوجوانان از مطالعه کتاب ما نیاز داریم که فرهنگ کتابخوانی را بیش از پیش در جامعه ترویج کنیم و هفته کتاب و کتابخوانی بهترین فرصت برای تحقق این موضوع است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : با عنایت به اینکه دانش آموزان بیشتر وقت خود را برای مطالعه کتب درسی صرف می کنند باید با یک برنامه ریزی درست شرایطی فراهم کنیم که بتوانند در کنار مطالعه کتاب های درسی به مطالعه کتب غیر درسی نیز بپردازند .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم توجه به بخش پرورشی دانش آموزان در کنار بخش آموزشی آنها نیز افزود : ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق دانش آموزان به مطالعه کتاب می تواند به معلمان و مربیان در رسیدن به این هدف کمک کند .

در ادامه مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز با اشاره به لزوم استفاده از فرصت های موجود برای مطالعه کتاب توسط دانش آموزان اظهار داشت : ما هیچوقت نمی توانیم عمر رفته را بازگردانیم ولی با مطالعه کتاب می توانیم حاصل یک عمر تلاش یک دانشمند را بدست آوریم و در زندگی خود به کار ببندیم .

حجت الاسلام والمسلمین دانشی در ادامه افزود : کتاب گوهر ارزشمندی است که می تواند جان وروح ما را تعالی بخشد فلذا باید دانش آموزان خود را به کتاب خواندن عادت بدهند و برای مطالعه کتاب برنامه ریزی داشته باشند .

گالری تصاویر

زنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانیزنگ کتابخوانی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها