Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : اجراي طرح روستا مركز در شهرستان خمين ضروري است

فرماندار شهرستان خمین در جلسه شورای آموزش و پرورش اظهار داشت : اجرای طرح روستا مرکز با هدف بهبود پوشش تحصیلی دانش آموزان در روستاهای کم جمعیت و افزایش کیفیت آموزشی در این شهرستان ضروری است.

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور اعضا در محل سالن جلسات آموزش وپرورش خمین برگزار شد .

در این جلسه ابتدا مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: این شهرستان کمبود نیروی انسانی متخصص ندارد اما در زمینه منابع مالی مشکلات بسیاری دارد.

عبدالرضا پیرحسین لو افزود: منابع مالی را می توان از طریق تجاری سازی املاک آموزش و پرورش این شهرستان تامین کرد.

وی ادامه داد: یک هزار و 340 متر از املاک آموزش و پرورش شهرستان می توانند به املاک تجاری تبدیل شوند و برای این نهاد تربیتی درامدزایی داشته باشد.

مدیر آموزش و پرورش خمین گفت: 191 مدرسه و مرکز آموزشی از 253 مرکز این شهرستان فعال است که به نگهداری نیاز دارند.

پیرحسین لو اظهار داشت: مراکز آموزشی این شهرستان به تعمیر، تجهیز و به روز رسانی تاسیسسات گرمایشی و سرمایشی نیاز دارند.

وی با اشاره به فعالیت 15 مدرسه هیات امنایی در این شهرستان گفت: این مدارس شامل هشت مدرسه ابتدایی، چهار مدرسه متوسطه اول و سه مدرسه متوسطه دوم است.

مدیر آموزش و پرورش خمین افزود: این مراکز آموزشی به دلیل رقابت پذیری آموزش با کیفیت ارائه می دهند.

پیرحسین لو اظهار داشت: به منظور افزایش کیفیت برنامه های فوق برنامه مراکز آموزشی و کاهش هزینه ها این برنامه ها به شکل متمرکز و با تفکیک جنسیت در یک مرکزآموزشی عادی برگزار می شوند.

وی ادامه داد: برنامه های فوق برنامه در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم مدارس شهرستان و در درسهای هدف که از میانگین استانی کمتر است اجرا می شود.

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز گفت: اجرای طرح روستا مرکز با هدف افزایش پوشش تحصیلی دانش آموزان در روستاهای کم جمعیت و افزایش کیفیت آموزشی دراین شهرستان ضروری است.   

احمد طهرانی در ادامه افزود: روستائیان تمایل دارند فرزندان آن ها در روستای محل سکونت تحصیل کنند.

وی ادامه داد: مهاجرت از روستا به دلیل بیکاری و خشکسالی باعث کاهش جمعیت دانش آموزان در مراکز آموزشی روستایی شده است.

فرماندار خمین تاکید کرد: تمرکز مراکز آموزشی مناطق روستایی این شهرستان در یک روستا به ویژه در دوره دوازدهم دبیرستان کیفیت آموزشی را افزایش می دهد.

طهرانی با اشاره به اینکه مشکلات مراکز آموزش باید بر اساس کیفیت آموزشی اولویت بندی شود گفت: مشکلات این مراکز تنها اعتباری نیست ، گاهی ضعف عملکرد نیروی انسانی در بروز این مشکلات تاثیرگذار است.

وی تصریح کرد: مدارس روستایی به محوطه وسیع با کلاس ها بسیار نیاز ندارند بلکه به مدیریت قوی و برنامه ریزی مناسب نیاز دارند تا از کمترین فضای فیزیکی این مراکز آموزشی بهره برداری بهینه شود.

فرماندار خمین ادامه داد: برای تعمیر و تجهیز مراکز آموزشی در روستا از ظرفیت خیرین شهرستان و مردم روستا باید استفاده شود.

طهرانی تاکید کرد : تا پایان امسال تکلیف املاک تجاری آموزش و پرورش شهرستان مشخص شود چرا که املاک تجاری نقش تاثیرگذاری در درآمدزایی و حل مشکلات منابع مالی این نهاد آموزشی و تربیتی دارند.

وی خاطرنشان کرد: ارزیابی های لازم در هیات امنایی شدن مراکز آموزشی متقاضی انجام شود و با تشخصی اولیای مدرسه از بیشترین تخفیف برای دانش آموزان نیازمند استفاده شود.

گالری تصاویر

شورای آموزش و پرورششورای آموزش و پرورششورای آموزش و پرورش

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها