Portal_background_image

بازدید فرماندار از روستای آشنا خور شهرستان خمین

سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین : منابع طبیعی متعلق به همه مردم وحتی نسل های آینده است و حفاظت از آن وظیفه شرعی وقانونی ماست . 

سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان بهمراه نجاری بخشدار مرکزی ، معاونین فرماندار و مجتهدی کارشناس اداره منابع طبیعی شهرستان از روستای آشناخور از توابع بخش مرکزی شهرستان خمین بازدید نمودند وضمن ملاقات با دهیار و اعضای شورا وجمعی از مردم روستا از نزدیک با مسائل ومشکلات اهالی این روستا آشنا شدند .

در حاشیه این بازدید ابتدا نجاری با اشاره به مسائل ومشکلات این روستا بویژه بحث اختلاف اهالی این روستا با اداره منابع طبیعی در زمینه محدوده کشت دیم و چرای دام اظهار داشت : با توجه به اینکه اهالی این روستا بیشتر از طریق کشاورزی ودامداری امرار معاش می کنند می طلبد تا با تعامل وهم فکری مردم ومسوولین در جهت رفع مشکلات این روستا اقدام نمائیم . در ادامه تعدادی از اهالی روستا در خصوص مسائل ومشکلات خود منجمله عدم وجود خانه عالم در روستا ، عدم اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستا ، اختلاف فی مابین اهالی روستا با اداره منابع طبیعی و... مواردی را مطرح نمودند .

در ادامه سید مهدی ساداتی با اشاره به عزم جدی دولت در خصوص پیگیری مطالبات روستائیان اظهار داشت : روستائیان یکی از اقشار زحمتکش جامعه محسوب می‌شوند و دغدغه مسوولان کشور نیز شناسایی ورفع مشکلات این قشر از افراد جامعه است . وی در ادامه با اشاره به نقش جامعه روستایی در اقتصاد کشور گفت : کشاورزان نقش و جایگاه مهمی در اقتصاد کشور دارند و رسیدگی به مسائل ومشکلا این قشر از جامعه وظیفه ماست چون هرگاه این قشر زحمت کش جامعه مورد توجه بیشتری قرار می گیرند اقتصاد کشور نیز تقویت می گردد .

فرماندار خمین در ادامه با اشاره به اختلاف بین اهالی روستا با منابع طبیعی در خصوص محدوده کشت دیم و چرای دام افزود : منابع طبیعی متعلق به همه مردم وحتی نسل های آینده است و همه ما وظیفه داریم که از آن حفاظت کنیم تا نسل های بعدی ما نیز بتوانند از آن استفاده کنند و در خصوص موضوع اختلاف اهالی با منابع طبیعی نیز ملاک اصلی ما قانون است و همه ما باید مطیع قانون باشیم . وی در ادامه با تاکید بر لزوم اولویت بندی پروژه های عمرانی افزود : با توجه به کمبود اعتبارات ، مهم ترین و اصلی ترین کار ما این است که پروژه ها را اولویت بندی کنیم و پروژه هایی که از اولویت بیشتری برخوردار هستند را زودتر به سرانجام برسانیم وسپس پروژه های جدید را شروع کنیم .

نماینده عالی دولت در شهرستان در پایان با اشاره به لزوم ایجاد اشتغال در روستاها افزود : اگر بخواهیم روستایی آباد داشته باشیم وجوانان ما در روستاها باقی بمانند باید دست به دست یکدیگر بدهیم وبا فراهم کردن بستر های لازم زمینه ایجاد اشتغال در روستاها را فراهم کنیم .

گالری تصاویر


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها