Portal_background_image

تعداد يك واحد اقامتگاه بوم گردي در شهرستان خمين افتتاح شد

طی مراسمی با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، شفیعی مدیر استان‌ها و امور شعب صندوق کارآفرینی امید کشور و ایزدی مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تعداد یک واحد اقامتی بوم گردی در روستای سرکوبه از توابع بخش مرکزی خمین افتتاح شد .

در حاشیه این آئین مدیر استان‌ها و امور شعب صندوق کارآفرینی امید کشور اظهار داشت : 50 هزار میلیارد ریال تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید در سراسر کشور پرداخت شده است.

وی در ادامه افزود : این میزان پرداختی در قالب تسهیلات مشاغل خرد و کوچک و رونق کسب و کار از سال 92 تاکنون پرداخت شده است.

عباس شفیعی اظهارداشت: هر ساله به طور متوسط 10 هزار تا 15 هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغال توسط صندوق کارآفرینان کشور پرداخت می شود.

مشاور مدیر عامل صندوق کارآفرینی کشور افزود: از شغل های خرد و کوچک حمایت می شود چرا که زمنیه اشتغال و رونق کسب و کار را فراهم می کنند.

وی ادامه داد: صندوق کارآفرینی امید در بین موسسات و بانکهای عامل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در زمره موفق ترین قرار گرفته است.

مدیر استان‌ها و امور شعب صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه مرحله سوم پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی از فردا ، چهاردهم بهمن ماه کلید می خورد افزود: 88 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به این صندوق واریز شده است.

شفیعی افزود: صندوق کارآفرینی نیز به همین میزان اعتبار برای ایجاد شغل پایدار روستایی مشارکت می کند و ظرف 6 تا 9 ماه آینده 17 هزار میلیارد ریال در حوزه مشاغل روستایی پرداخت می شود.

وی گفت: پرداخت هر فقره تسهیلات 2 میلیاری به طور متوسط سه تا چهار فرصت شغلی ایجاد می کند و امید است تسهیلات پرداختی گامی موثر برای رفع بحران بیکاری و افزایش درآمد خانوارهای روستایی باشد.

اقامتگاه بوم گردی روستای سرکوبه از توابع شهرستان خمین در وسعت 700 متر مربع با 11 واحد اقامتی با ظرفیت پذیرش 50مسافر راه اندازی شده است .

برای احیا و راه اندازی این اقامتگاه، 2 میلیارد و 500 میلیون ریال تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال یایدار روستایی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده که سه فرصت شغلی نیز فراهم کرده است.

بعد از این مراسم هم چنین یک واحد اقتصادی تولیدی پوشاک زنانه در روستای خلیل آباد از توابع بخش کمره نیز افتتاح گردید .

گالری تصاویر

افتتاح بوم گردیافتتاح بوم گردیافتتاح بوم گردیافتتاح بوم گردی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها