Portal_background_image

تعداد 12 طرح مديريت شهري در خمين به بهره برداري رسيد

بمناسبت هفته شهرداری و دهیاری و طی مراسمی با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، شهرداری و اعضای شورای شهر و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان تعداد 12 طرح مدیریت شهری با اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال در خمین به بهره برداری رسید .

در این مراسم فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : اگرچه کشور به دلیل شرایط ویژه اقتصادی و شیوع کرونا با دشواری‌هایی مواجه است اما تمام تلاش برای ارایه خدمات مناسب به مردم به کار گرفته شده است.

احمد طهرانی در ادامه افزود : شاخص میزان عملکرد مسئولان رضایت‌مندی مردم در تمام حوزه های خدماتی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و اقتصادی است و افزایش بودجه ۷۰ درصدی شهرداری خمین امکانی است تا گام‌های بلند با مساعدت شورای شهر برای توسعه و آبادانی زادگاه بنیانگذار انقلاب اسلامی برداشته شود.

در ادامه امام جمعه خمین نیز درآیین اظهار داشت : دستگاه های اجرایی در نظام اسلامی  باید خلاق و پیشرو باشند و بتوانند با اعتبار محدود سطح بالای بهره‌وری و رضایت‌مندی را ایجاد کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور در ادامه با تاکید بر پرهیز شهرداری ها از سیاسی کاری افزود: رعایت وضعیت اقشار ضعیف جامعه باید سرلوحه کار مدیریت شهری قرار گیرد.

 وی  با اشاره به شیوع بیماری کرونا گفت: رعایت مسایل بهداشتی باید در راس برنامه‌های مدیریت شهری باشد و مردم و سایر بخش‌ها نیز باید فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و جمعی را جدی بگیرند.

در ادامه شهردار خمین نیز اظهار داشت : ایجاد کانال انتقال روان‌آب‌های سطحی خیابان مصطفی خمینی به طول ۵۵۰ متر ورودی آب‌های سطحی میدان شهدای کمره و کوچه‌های منتهی به این منطقه را ساماندهی و به شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی خیابان طالقانی متصل کرده است.
وی اظهار داشت: هدف از ایجاد این کانال مدیریت روان‌آب بهبود ضریب ایمن‌سازی شهر در مقابل حوادثی نظیر سیل و کمک به بالا رفتن بهداشت فردی و محیطی است و ساخت این کانال در هنگام بارندگی و سیلاب  از آبگرفتگی معابر جلوگیری کرده  و نقطه اطمینانی در پیشگیری از بحران‌های احتمالی ناشی از سیلاب در این محدوده است که برای اجرای آن هفت میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است.
شهردار خمین ادامه داد: ساخت بلوار شهدای گردان امام رضا(ع) و اصلاح هندسی میدان ۹ دی خمین نیز  پس از بررسی کارشناسی و مطابق با طرح تفصیلی شهر صورت گرفته است.

مرتضیان توضیح داد: در راستای ایجاد امنیت نقل و انتقالات، کنترل ترافیک، رعایت بیشتر قوانین راهنمایی و رانندگی از سوی شهروندان و کاهش جرایم نیز ۲۵ دوربین ترافیکی گردان و ثابت در سطح شهر خمین نصب شده و  مساحت میدان اصلاح شده با سه برابر توسعه نسبت به موقعیت قبل،  سه هزار و ۱۲۳ مترمربع  شده و سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب تخریب و خاکبرداری، یکهزار متر جدول‌گذاری و ۳۰۰ متر مکعب سنگ‌چینی حجم عملیات اجرایی صورت گرفته در این میدان بوده است.

وی، اصلاح هندسی میدان ۹ دی و احداث بلوار گردان امام رضا را سبب کاهش حجم ترافیک خودروهای ورودی از سمت اراک دانست و افزود: اعتبار اجرای این طرح ۶۰ میلیارد ریال است.

شهردار خمین با بیان اینکه دوربین‌های نصب شده ترافیکی ثابت در ورودی های شهر، ورود و خروج تمام خودروها را نظارت می کنند،اظهار داشت: دوربین‌های مداربسته ترافیکی گردان نیز در داخل شهر کار گذاشته شده که جرایم راهنمایی و رانندگی را ثبت کنترل می‌کند.

مرتضیان عنوان کرد: این دوربین‌ها در میادین، تقاطع ها، چهار راهها نقرار گرفته و برای این طرح در مجموع سه میلیارد ریال صرف شده است.

وی اصلاح و بهسازی میدان شهید اسکندری  با وسعت یکهزار و ۵۰۰ متر مربع براساس طرح ترافیکی و کارشناسانه بوده و با حضور مسئولان به بهره‌برداری رسید.

شهردار خمین در بخش دیگری از سخنانش به طرح‌های فضای سبز اشاره کرد و گفت: این طرح‌های در حوزه توسعه و اصلاح فضای سبز و زیباسازی چهار میلیارد ریال هزینه در بر داشته است و طرح بازسازی پارک ولیعصر(عج) خمین با ۲۲۵ متر جدول‌گذاری و یک‌هزار و ۴۰۰ متر سنگفرش نامنظم به عنوان یکی از طرح‌های مذکور است. 

مرتضیان ادامه داد: به منظور رفاه حال شهروندان در خیابان سبزی کار خمین  سرویس  بهداشتی به مساحت ۶۶ متر مربع  و پارکینگ  به مساحت ۵۰۰ متر مربع ایجاد شده که اعتبار صرف شده در این بخش ۲ میلیارد ریال بوده است. 

وی ایجاد میز خدمت، تقویت حوزه نرم افزارای در بخش اداری آرامستان، کشتارگاه، مجموعه تولید گل و گیاه و کارگاه پخت  آسفالت و اجرای طرح نامگذاری معابر شهری را از دیگر طرح‌های بهره‌برداری شده امروز عنوان کرد.

شهردار خمین ادامه داد: ۴۰ طرح عمرانی و خدماتی در این شهر آماده بهره‌برداری در هفته دولت است.

گالری تصاویر

افتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداریافتتاح پروژه های شهرداری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها