Portal_background_image

فرماندار شهرستان خمين : تكميل و ارتقاء كيفيت محورهاي مواصلاتي يكي از مطالبات بحق مردم شهرستان است .

فرماندار شهرستان خمین در جلسه هماهنگی تسریع در تکمیل محورهای مواصلاتی شهرستان اظهار داشت : تکمیل و ارتقاء کیفیت محورهای مواصلاتی یکی از مطالبات بحق مردم شهرستان است .

جلسه هماهنگی تسریع در تکمیل محورهای مواصلاتی شهرستان خمین با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین ، رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی ، شارقی معاون مدیر کل راه وشهرسازی استان و تعدادی از مسوولان مرتبط در استان در محل دفتر نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با تاکید بر لزوم تسریع در تکمیل محورهای مواصلاتی اظهار داشت : راه ها به عنوان زیربنای توسعه و یکی از شاخص های توسعه یافتگی به حساب می آیند و در توسعه اقتصادی و رشد اقتصاد ملی نقش اساسی ایفا می کنند . وی در ادامه افزود : تکمیل و بهسازی محورهای مواصلاتی شهرستان در ترغیب سرمایه گذاران به حضور در شهرستان و سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقتصادی موثر خواهد بود .

سید مهدی ساداتی در ادامه افزود : بسیاری از زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری در این شهرستان آماده است و با اجرائی شدن مصوبه هیات دولت در خصوص درج شهرستان خمین در لیست مناطق کمتر توسعه یافته و معافیت های مالیاتی مربوطه ، و تکمیل دو بانده کردن محورهای مواصلاتی امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رشد سرمایه گذاری صنعتی در این شهرستان باشیم .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم تسریع در آغاز بکار تعریض محور خمین – محلات و ایمن سازی محورهای مواصلاتی شهرستان اظهار داشت : ارتقاء کیفیت محورهای مواصلاتی یکی از مطالبات بحق مردم شهرستان است .

در ادامه مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی نیز گفت: سه میلیارد و 90میلیون ریال اعتبار برای طرحهای راهسازی این استان از محل اعتبارات استانی مصوب گرفته شد. وی در ادامه افزود: با وجود اینکه که این اعتبار هنوز تخصیص داده نشده اما پروژه های راهسازی با برنامه های پیش بینی شده و تعیین پیمانکار از ابتدای امسال آغاز شده است.

وی اظهارکرد: 14 پروژه در حوزه راهداری شهرستان خمین در دستور کار امسال قرار دارد که تاکنون اعتبارلازم برای محورهای ارتباطی این شهرستان تخصیص نشده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی مهمترین پروژه های راهسازی خمین را محور خمین - الیگودرز، خمین - محلات، و کمربندی خمین - اراک عنوان کرد.

شارقی بیان کرد: از دیگر برنامه های توسعه راههای این شهرستان ارتقای سطح کیفی محورها و دوبانده شدن محور خمین - محلات حد فاصل روستای میشیجان و ورآباد است که طرح های مطالعاتی این محور اجرا و درصورت تایید نهایی، عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

در ادامه نماینده مردم خمین در خانه ملت نیز گفت: به ازای هر یک کیلومترساخت محور خمین - الیگودرز بیش از15 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. محمد ابراهیم رضایی افزود: برای تکمیل این طرح درحال ساخت، 2 هزارمیلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

رضایی بیان کرد: از عملیات دو بانده شدن محور خمین - شازند نیز10 کیلومتر اجرا شده و بیش از 50 کیلومتر باقیمانده دیگر آن دراولویت برنامه کاری امسال است.

وی گفت: محور خمین - شازند از ایمنی لازم برخوردار نیست و هر ساله با حوادث و فوتی های بسیاری مواجه است که می طلبد مردم و هم مسئولان اجرایی در طرح دوبانده شدن این محورهمکاری کنند.

شهرستان خمین دارای 531 کیلومتر راه ارتباطی شامل 361 کیلومتر راه روستایی و 171 کیلومتر راه اصلی است.

گالری تصاویر

هماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتیهماهنگی احداث محورهای مواصلاتی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها