Portal_background_image

جلسه انجمن كتابخانه هاي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور اعضای انجمن در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : افزایش 6 برابری کتابخانه هاو عرصه های کتابخوانی در این شهرستان دستاوردی است که در چهار دهه اخیر رقم خورده است.

وی در ادامه افزود : قبل از انقلاب اسلامی ایران تنها یک باب کتابخانه در خمین فعال بود اما به برکت انقلاب اسلامی و توجهی که اسلام به علم آموزی و مطالعه دارد شمار این عرصه های فرهنگی اکنون به 6 باب رسیده است.

احمد طهرانی ادامه داد: برخلاف رواج استفاده از کتابخانه های دیجیتال و فضای مجازی در جامعه ، مطالعه کتاب منسوخ نشده است و مشتاقان کتابخوانی در این اماکن حضور یافته و فعالیت فرهنگی دارند.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: استفاده از منابع و فضای کتابخانه با توجه به جمعیت شهری و روستایی کم است.

احمد طهرانی تاکید کرد : بهترین راهکار برای افزایش مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی خمین استفاده از ظرفیت دانش آموزان است که برای تحقق آن باید منابع و فضای فیزیکی کتابخانه ها تقویت شود.

وی با اشاره به تعین تکلیف زمین کتابخانه سرداران خمین گفت: سازه های این مکان به دلیل اینکه برای فضای کتابخانه ای طراحی نشده قابلیت استفاده ندارد.

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد: تا پایان سال باید تکلیف واگذاری زمین برای ساخت این کتابخانه مشخص شود تا از اعتبارات سال آینده شهرستان برای ساخت آن استفاده شود. 

احمد طهرانی اقدامات شهرداری و شورای شهر در زمینه ترویج فرهنگ مطالعه را قابل تقدیر بیان کرد و افزود: افزایش آگاهی جامعه می تواند شاخص های فرهنگی و اجتماعی را افزایش دهد.

گالری تصاویر

انجمن کتابخانه هاانجمن کتابخانه هاانجمن کتابخانه هاانجمن کتابخانه ها

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها