Portal_background_image

جلسه بررسي مسائل و مشكلات گلخانه هاي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه بررسی مسائل و مشکلات گلخانه های شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، شجاعیان دادستان عمومی و انقلاب خمین و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : با توجه به اینکه گلخانه های شهرستان بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال را به خود اختصاص داده اند می طلبد مسائل و مشکلات گلخانه ها منجمله انشعابات گاز ، برق ، راه دسترسی گلخانه ها و .... توسط مسئولان ذیربط با جدیت بیشتری پیگیری گردد .

وی در ادامه افزود : یکی از مشکلات اساسی گلخانه داران که در جلسه قبل در روستای شهابیه نیز مطرح گردید مشکلات گاز و انشعابات غیر مجاز گاز گلخانه هاست که باید تا قبل از فرارسیدن فصل سرما این مشکل مرتفع گردد تا هم از انشعابات غیر مجاز و هم خطرات جانی احتمالی ناشی از این انشعابات جلوگیری گردد .

احمد طهرانی تصریح کرد : دستگاه های اجرایی مرتبط باید وظایف خود را بصورت قانونی انجام دهند تا هم مشکل گلخانه داران مرتفع گردد و هم از ضایع شدن حقوق بیت المال جلوگیری شود و مطالبات دولت نیز توسط گلکاران پرداخت گردد .

در ادامه سایر اعضای جلسه نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع جلسه مطرح کردند و در پایان پس از بحث و تبادل نظر در این خصوص مقرر گردید اتحادیه نظام صنفی کشاورزی شهرستان نسبت به بررسی منطقه و تهیه نقشه جامع از اراضی که گلخانه ها در آن قرار دارند اقدام نماید و شرکت گاز نیز پس از دریافت نقشه تهیه شده نسبت به بررسی نقشه اقدام و پس از تایید آن اقدام لازم جهت اعطای انشعاب گاز قانونی و نصب علمک گاز جهت گلخانه داران اقدام نماید .

هم چنین با توجه به اینکه تعدادی از گلخانه ها به دلیل نوع کشت خود نیاز به جابجایی سالیانه دارند نیز مقرر گردید با تائید نظام مهندسی کشاورزی ، جهاد کشاورزی و شرکت گاز نسبت به انتقال انشعاب مربوطه به محل جدید اقدام نمایند .

در این جلسه هم چنین در خصوص بدهی گلخانه داران به شرکت گاز نیز بحث و تبادل نظر گردید و مقرر شد شرکت گاز نسبت به اعلام اخطار کتبی به واحدهای گلخانه ای بدهکار و تعیین بازه زمانی مشخص برای تسویه بدهی آنها اقدام و رونوشت اخطاریه را نیز به اتحادیه گل و گیاه و بخشداری نیز ارسال نماید و در صورت عدم تمکین گلخانه داران مبنی بر پرداخت بدهی معوق خود شرکت گاز با هماهنگی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان نسبت به قطع انشعاب گاز این واحدها اقدام نماید .

هم چنین مقرر گردید شرکت گاز پس از مراجعه گلخانه داران بدهکار به این شرکت نسبت به تقسیط بدهی آنها تا پایان سال 98 همکاری لازم معمول نماید .

در این جلسه هم چنین در خصوص اعطای تسهیلات بانکی جهت نوسازی و بازسازی واحد های گلخانه ای نیز بحث وتبادل نظر گردید و مقرر شد اداره جهاد کشاورزی با همکاری اتحادیه گل و گیاه شهرستان نسبت به اطلاع رسانی به گلکاران در این خصوص اقدام لازم معمول نماید .

گالری تصاویر

جلسه بررسی مشکلات گلخانه داران جلسه بررسی مشکلات گلخانه داران جلسه بررسی مشکلات گلخانه داران جلسه بررسی مشکلات گلخانه داران

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها