Portal_background_image

جلسه بررسي مشكلات آنتن هاي بي تي اس در شهرستان خمين برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات آنتن های بی تی اس در شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، مهدوی هزاوه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : آنتن دهی اپراتورها در خارج از شهر و روستاها ضعیف است و مشکلات اینترنت در برخی از روستاهای شهرستان سبب اعتراض مردم این مناطق شده است.

احمد طهرانی افزود: بهره مندی از اینترنت پر سرعت در دوران رشد تکنولوژی مطالبه بحق مردم این شهرستان است.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات نمایندگان مجلس در سال جاری ادامه داد: انتخابات در این شهرستان در سال های اخیر به شکل الکترونیکی برگزار شده که برخی ضعف های اینترنتی در حوزه های انتخابیه مناطق روستایی مشکلاتی را ایجاد کرده است که می طلبد این مشکل تا قبل از زمان برگزاری انتخابات آتی برطرف گردد .

در ادامه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مرکزی نیز گفت : وضعیت استان در شاخص توسعه یافتگی ارتباطات در جایگاه هفتم کشور قرار گرفته است.

لادن مهدوی هزاوه در ادامه افزود: حوزه ارتباطات استان از ابتدای دولت تدبیر و امید توانست با توسعه فضای ارتباطات و افزایش مناطق زیر پوشش اپراتورها به ویژه در حوزه روستایی به جایگاه بالاتری صعود کرد.

وی اظهار داشت: در مرحله نخست اجرای طرح توسعه ارتباطات روستایی، 491 نقطه روستایی استان از اینترنت نسل چهارم پرسرعت بی سیم بهره مند شدند و 541 روستای دیگر استان نیز در مرحله دوم طرح توسعه ارتباطات روستایی از محل USO از خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم نسل چهارم برخوردار می شوند.

مهدوی هزاوه، با اشاره به اینکه 84 درصد از جاده های استان زیر پوشش اپراتورهای همراه اول و ایرانسل است، اظهار داشت: یک هزار و 117 روستا دارای ارتباطات و یک هزار و 59 روستا دارای تلفن خانگی هستند..

وی گفت: تمامی مناطق شهری استان مرکزی دارای سرویس اینترنت G4هستند و بیش از یک میلیون و 450 هزار مشترک این استان از اینترنت پرسرعت سیار و ثابت استفاده می‌ کنند.

مهدوی هزاوه افزود: فضای سبز و اماکن دولتی بهترین گزینه برای بی تی اس است اما جانمایی سایت های جدید برای اپراتورها هزینه بر است و مشکلاتی را در پایداری ارتباطات ایجاد می کند.

در این جلسه مقرر گردید شهرداری در اسرع وقت نسبت به صدور مجوز حفاری جهت اجرای فیبر نوری و کابل برق دکل بی تی اس مرکزی شهر مقابل بیت حضرت امام اقدام و ظرف مدت یک هفته شرکت زیر ساخت نسبت به بهره برداری از آنتن مذکور و برداشت آنتن قدیمی واقع در میدان نقش امام اقدام نماید .

هم چنین مقرر گردید با توجه به نصب آنتن های های وب و افزایش سرعت اینترنت و آنتن دهی مناسب در فاز اول در 85 روستای شهرستان ، برای 62 روستای فاز دوم نیز شرکت ارتباطات و فناوری استان نسبت به نصب آنتن های مذکور و تاسیسات مورد نیاز تا پایان شهریور ماه جهت پوشش آنتن دهی مناسب و افزایش سرعت اینترنت در این روستاها اقدام کند .

گالری تصاویر

بررسی مشکلات آنتن بی تی اسبررسی مشکلات آنتن بی تی اسبررسی مشکلات آنتن بی تی اسبررسی مشکلات آنتن بی تی اس

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها