Portal_background_image

جلسه بررسي مشكلات تعاوني هاي زير مجموعه تعاون روستايي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات تعاونی های زیر مجموعه تعاون روستایی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور هاشمی مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی ، تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و جمعی از مسئولان تعاونی های روستایی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت تعاونی های روستایی اظهار داشت : تعاونی های روستایی اولین نهادهای مردمی و مهمترین تعاونی های مشارکتی در روستا هستند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : تمرکز دولت در اشتغال روستایی است و در تعاونی های روستایی کمتر ورود کرده است و راه اندازی واحدهای کوچک به وسیله تعاونی های روستایی در حوزه زنبورداری، گل محمدی و گیاهان دارویی می تواند حمایت های دولتی را جذب کند.

وی ادامه داد: انتظار می رود به دلیل بارندگی های خوب امسال، تولید گندم در این شهرستان به 40 هزار تن افزایش یابد.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اینکه گندم کالای راهبردی کشور است، گفت: تسهیل در خرید گندم، خرید به موقع و پرداخت هزینه به تولید کنندگان گندم می تواند دست دلالان را کوتاه کند.

در ادامه مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی نیز گفت: امسال با توجه به بارندگی های مناسب پیش بینی می شود، بیش از 100 هزار تن گندم از گندم کاران خریداری شود که نسبت به پارسال 25 درصد افزایش دارد.

وی در ادامه افزود: این میزان خرید گندم مشروط به افزایش قیمت اعلام شده توسط دولت است.

حسین هاشمی با اشاره به خرید 75 هزار تن گندم توسط سازمان تعاونی روستای استان ادامه داد: شرکت تعاونی های روستایی پنج سیلو شامل 2 سیلو در شازند، یک سیلو در کمیجان و یک سیلو در ساوه برای ذخیره گندم دارند و پیش بینی می شود سیلوی روستای چهارچمشه خمین نیز امسال بهره برداری شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی اظهار داشت: این سیلوها ظرفیت ذخیره 70 هزار تن گندم را دارد و 54 انبار مکانیزه و نیمه مکانیزه نیز ظرفیت ذخیره مابقی گندم را دارند.

هاشمی گفت: بیش از 90 شرکت تعاونی روستایی در حوزه های خرید تضمینی گندم، سوخت، بیمه کشاورزان و خرید توافقی محصولات در استان مرکزی فعال است.

وی خاطرنشان کرد: در این شرکت های تعاونی 300 نفر به شکل مستقیم و بیش از یک هزار نفر به شکل غیرمستقیم اشتغال دارند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی با اشاره به فعالیت 15 واحد اعتباری در این سازمان افزود: 240 میلیارد ریال منابع مالی این واحدها است که تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کنند.

هاشمی با بیان اینکه 80 هزار نفر سهامدارشرکت تعاونی های استان هستند، ادامه داد: 37 تعاونی تولید، 10 تعاونی زنان، 13 نظام صنفی و چهار اتحادیه تعاونی کشاورزی در سطح این استان فعال است.

وی تاکید کرد: شرکت های تعاونی روستایی از قدیمی ترین تشکل های مردمی به ویژه در مناطق کم برخوردار است و مردم نسبت به این تعاونی ها اعتماد دارند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان مرکزی گفت: برخی از شرکت تعاونی ها نتوانستند خود را با تغییر شرایط جامعه هماهنگ کنند و به شکل جزیره ای فعالیت می کنند.

هاشمی تاکید کرد: طرح ملی تعیین تکلیف شرکت های تعاونی، املاک، انبارها و فروشگاه ها امسال همزمان با سراسر کشور در استان مرکزی اجرایی می شود.

نبود نقدینگی، مشکلات موجود در تامین نهاده های دامی، نبود صنایع تبدیلی شیر در شهرستان، مشکلات بیمه زنبورداران، تامین گاز مورد نیاز گلخانه ها و کمبود شکر نیز از جمله مواردی بود که در این جلسه در خصوص آنها بحث وتبادل نظر گردید 

گالری تصاویر

جلسه بررسی مشکلات تعاونی های روستاییجلسه بررسی مشکلات تعاونی های روستاییجلسه بررسی مشکلات تعاونی های روستاییجلسه بررسی مشکلات تعاونی های روستایی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها