Portal_background_image

جلسه ستاد اربعين حسيني شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد اربعین شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور خسروی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به عظمت پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت : پیاده روی و اجتماع عظیم اربعین حسینی بزرگترین اجتماع شیعی در جهان اسلام است .

وی در ادامه افزود : این حرکت ، حرکت عشق و ایمان است و در آن ایمان و اعتقاد قلبی و باورهای راستین و عشق و محبت به اهل بیت و ائمه اطهار موج می زند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : حضور حداکثری آحاد جامعه به خصوص نسل جوان در پیاده روی اربعین حسینی از راه های موثر و تاثیر گذار در شناساندن فرهنگ دینی مردم ایران به جهان است.

وی ادامه داد: مردم ایران هر سال در بزرگ ترین رویداد مذهبی جهان اسلام با شور و اشتیاق شرکت می کنند که وظیفه مسئولان ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری هر چه باشکوه تر این آیین است.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به توطئه های دشمنان جهت ضربه زدن به جهان اسلام افزود : یکی از مشکلات اساسی در جهان اسلام ، عدم وجود وحدت  بین مذاهب و فرق اسلامی است و دشمن نیز دقیقا از همین موضوع برای ضربه زدن به پیکره‌ی جهان اسلام استفاده می‌کند و پیاده‌روی اربعین یکی از اتفاقاتی است که می‌تواند عامل وحدت بین مسلمین شود.

وی در ادامه با اشاره به استقرار تعداد 3 موکب از شهرستان خمین در کربلای معلی جهت خدمت رسانی با زائرین اباعبداله الحسین (ع) افزود : اطلاع رسانی در خصوص محل اسقرار این موکب ها باید در دستور کار اعضای ستاد اربعین شهرستان قراگیرد .

در ادامه مسئول ستاد عتبات عالیات خمین نیز در این نشست گفت: موکب هایی که از خمین در کربلا برپا می شود روزانه ازپنج هزار زائر پذیرایی می کند. 

حیدر خسروی افزود : پنج هزار زائر سال گذشته از این شهرستان در پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند که پیش بینی می شود شمار آنان امسال افزایش یابد.

مسئول ستاد عتبات عالیات خمین افزود: آرد، ظروف یکبار مصرف، وسایل نظافت، کمک های اولیه و فوریت های پزشکی ازمهمترین نیازمندی های موکب ها است.

خسروی اظهار داشت: 23 مهر اقلام خوراکی و غیرخوراکی مورد نیاز موکب ها با 15دستگاه ماشین به کربلا ارسال و روز 26 مهر نیز خادمان موکب ها با چهار دستگاه اتوبوس به کربلا اعزام می شوند.

در این جلسه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید اقلام مورد نیاز موکب های شهرستان جهت استقرار در محل کربلای معلی از طریق شهرداری و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان تامین گردد .

هم چنین مقرر گردید شهرداران خمین وقورچی باشی و دستگاه های اجرایی شهرستان نسبت به تامین هزینه های لازم جهت تهیه و نصب بنر اطلاع رسانی از موکب های شهرستان در کربلای معلی همکاری لازم معمول نمایند .

تشکیل کمیته بدرقه کاروان های خدام موکب های شهرستان با مسئولیت ستاد عتبات عالیات از دیگر مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

ستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعین

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها