Portal_background_image

جلسه ستاد اربعين حسيني شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد اربعین شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، حسن انصاری معاون سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی فرماندار ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، نجاری بخشدار مرکزی ، خسروی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه ابتدا معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی با اشاره به عظمت پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت : پیاده روی و اجتماع عظیم اربعین حسینی بزرگترین اجتماع شیعی در جهان اسلام است .

وی در ادامه افزود : پیاده روی اربعین یک حماسه ملی و بین المللی و نماد اتحاد و انسجام مسلمین در سرتاسر جهان است .

حسن انصاری در ادامه افزود : با توجه به اینکه موکبهای بیت الزهرا (س) و ساقی عطشان (ع) به نماینگی از شهرستان خمین در شهر کربلا معلی به زائرین خدمات رسانی می کنند ، مسئولین ادارات شهرستان باید با استفاده از امکانات خود حداکثر تعامل و همکاری را با این موکب ها داشته باشند .

در ادامه امام جمعه خمین نیز گفت: رویداد اعتقادی و فرهنگی پیاده روی بزرگ اربعین سالار شهیدان نمایش قدرت جهان اسلام است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور در ادامه افزود : پیاده روی اربعین بزرگترین عامل معرفی تشیع و نهضت حسینی به جهان است.

وی ادامه داد: پیاده روی اربعین در راستای اشاعه فرهنگ عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع)  است.

امام جمعه خمین اظهار داشت: در اربعین جمعیت زیادی از کشورهای مختلف با مذاهب مختلف، رنگ و نژاد متفاوت با حضور در کربلا یک هدف مهم یعنی وحدت مسلمانان جهان را دنبال می کنند.

حجت الاسلام حسینی پور گفت: مزایا و آسیب های پیاده روی اربعین باید شناسایی شده  و در راستای برگزاری بهینه این آیین معنوی گام های بزرگتری برداشته شود.

در ادامه مسئول نمایندگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در خمین نیز گفت:  ۲ موکب برادران و ۲ موکب خواهران امسال با محوریت خمین در ایام اربعین حسینی خدمت رسانی به زایران دارند.

حیدر خسروی افزود : این موکب ها ظرفیت ارایه خدمات به پنج هزار زایر را در هر وعده غذایی دارند.

وی ادامه داد: شناسایی نیاز موکب های مستقر در کربلا و ساماندهی زایران شرکت کننده در پیاده روی اربعین از مهمترین اقدامات ستاد اربعین خمین است.

گالری تصاویر

ستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعینستاد اربعین

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها