Portal_background_image

جلسه ستاد بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، بخشداران مرکزی و کمره و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : برای بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل مهم ترین بحث ، تعیین دقیق خسارت هاست و بعد از آن اولویت بندی برای بازسازی و نوسازی منازلی است که بیشترین خسارت را از سیل دیده اند .

وی در ادامه افزود : برای تحقق این موضوع باید از امکانات، منابع، مشارکت و کمک‌های همه دستگاه‌ها استفاده کنیم چون دولت قطعا به تنهایی قادر نیست این موضوع را انجام دهد.

احمد طهرانی تصریح کرد : بر اساس مصوبه هیات وزیران ضمانت تسهیلات به صورت زنجیره ای است و بانکهای عامل نیز باید حداکثر همکاری و تعامل را برای پرداخت تسهیلات به آسیب دیدگان سیل معمول کنند تا در اسرع وقت و قبل از شروع فصل سرما بتوانیم عملیات بازسازی و نوسازی واحدهای اولویت دار را به اتمام برسانیم .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : در فاز اول تعداد 135 سهمیه تسهیلات مسکن روستایی 40 میلیون تومانی با کارمزد 4 درصد به شهرستان خمین تخصیص داده شده است که اولویت با منازلی است که کامل تخریب شده اند و منازل خشت و گلی که احتمال تخریب دارند و صاحبان این منازل سکونت دائم در روستا دارند نیز می توانند از این تسهیلات بهره مند گردند .

وی تصریح کرد : برای بازسازی این واحدها تعداد 160 کیسه سیمان رایگان نیز به ازای هر واحد تخصیص داده شده است .

در ادامه جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید بخشداران مرکزی و کمره و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان نسبت به اولویت بندی و معرفی آسیب دیدگان ناشی از سیل به بانکهای عامل اقدام نمایند .

هم چنین مقرر گردید صاحبان منازل خشت و گلی که احتمال تخریب دارند نیز بعنوان اولویت دوم توسط بخشداری ها و بنیاد مسکن به بانکهای عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی گردند .

گالری تصاویر

جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده جلسه ستاد بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها