Portal_background_image

جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی شهرستان شهرستان خمین با حضور آقازاده استاندار مرکزی ، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، تعدادی از مدیران کل استان و جمعی از اعضای شورای اداری و صاحبان صنایع شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه استاندار مرکزی اظهار داشت : زادگاه امام راحل از جمله شهرستان های کم برخوردار استان در اشتغال پایدار است که کاستی ها در این راستا باید با تدبیر و برنامه جبران شود.

وی ادامه داد: با توجه به اقدامات خوبی که در حوزه صنعت این شهرستان انجام شده انتظار می رود تا سال 1399 سه هزار و 500 شغل در خمین ایجاد شود و به زودی مردم این خطه شاهد رونق اقتصادی و افزایش اشتغال جوانان هستند.

سید علی اقازاده اظهار داشت : واحد تولیدی کاغذ سازی خمین با ظرفیت شغلی پایدار برای 60 نفر و کارسازی غیر مستقیم برای بیش از 100 نفر با سرمایه گذاری سه هزار و 500 میلیارد ریال با حضور یکی از اعضای هیات دولت بهره برداری می شود.

وی با اشاره به انتقال سهام شرکت صنایع نخ خمین به سرمایه گذار بومی این شهرستان، گفت: 130 نفر در این واحد تولیدی اشتغال دارند که این تعداد یک دهم نرخ اشتغال ظرفیت اسمی آن است.

وی تاکید کرد: تغییر در ساختار و سهامدار و نوسازی و بازسازی زیرساخت های فرسوده این واحد تولیدی در کمتر از یک سال تحولات اقتصادی خوبی را در خمین ایجاد می کند.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه واحد تولیدی مانا انرژی پاک از صنایع منحصربه فرد کشور واستان است، ادامه داد: ساخت این واحد در ناحیه صنعتی شهید سعیدی روستای شهابیه از توابع خمین زمینه ساز2 هزار فرصت شغلی است.

آقازاده افزود: بهره برداری از این شرکت در خمین با مشکلاتی نظیر تامین برق مواجه است که این مشکلات با پیگیری مسئولان استان و شهرستان قابل حل است و به همین منظور نشستی با حضور سرمایه گذاران این شرکت ومسئولان در استان برگزار می شود.
وی گفت: مسایل محیط زیست،خوراک و انتقال برق و آب از مهمترین مشکلات ساخت پتروشیمی این شهرستان است که با گذشت زمان این مشکلات کمتر می شود.

استاندار مرکزی اظهار داشت: تکمیل پتروشیمی خمین نیز 300 فرصت شغلی ایجاد می کند.

آقازاده خاطرنشان کرد: ساخت و راه اندازی صنایع تولیدی، رفع مشکلات صنایع و حضور سرمایه گذاران در خمین از راهکارهای برون رفت این شهرستان از بحران بیکاری است.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی در خمین سبب رونق اقتصادی و افزایش تولید در این شهرستان می شود. 
استاندار مرکزی گفت: بهره برداری از صنایع بزرگ و کوچک و افزایش نرخ اشتغال بهترین پاسخ به دشمنان نظام اسلامی است که تلاش می کنند با ابزار تحریم ملت ایران را زیر فشارهای اقتصادی قرار دهند.

آقازاده اضافه کرد: اراده وتلاش مسئولان و خادمان ملت، مقاومت مردم و اتحاد دولت و ملت بار دیگر توطئه دشمنان را بی اثر می کند.
وی افزود: مردم باید شرایط اقتصادی کشور را درک کنند و پیگیری حل مشکلات جامعه وظیفه مسئولان است که نباید به این وظیفه مهم بی تفاوت باشند.

استاندار مرکزی گفت: واحدهای تولیدی و کارگران مشکلاتی دارند و تعامل دستگاه های مختلف با یکدیگر، استفاده از تمام ظرفیت ها و با پیگیری های مستمر بیش از نیمی از این مشکلات قابل حل است.

در این جلسه با توجه به طرح توسعه ناحیه صنعتی شهید سعیدی به میزان 16 هکتار مقرر گردید حداکثر ظرف مدت 10 روز آینده مشکل واگذاری و انتقال زمین به شرکت شهرکها مرتفع گردد .

هم چنین با توجه به مشکلات تامین آب مجتمع گل و گیاه خمین مقرر شد جلسه ای به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور فرمانداری خمین ، جهاد کشاورزی ، آب منطقه ای و سایر دستگاه های مرتبط تشکیل و ضمن در نظر گرفتن تمامی زیرساخت های موجود ، موضوع تامین آب پایدار برای این مجتمع بررسی و نتیجه نهایی تا پایان خرداد ماه اعلام گردد .

در خصوص موضوع آبرسانی به شهرک صنعتی خمین نیز مقرر گردید بمنظور اجرای خط انتقال آب از سد کوچری به شهرک صنعتی ، هزینه اجرای خط انتقال طی دو سال به نسبت 50 درصد از طریق اعتبارات تملک داراییهای شهرستان و 50 درصد نیز از طریق منابع داخلی شرکت شهرکها تامین گردد .

در خصوص اجرای خط انتقال آب به ناحیه صنعتی شهید سعیدی نیز مقرر گردید شرکت شهرکها تا پایان شهریور نسبت به اتمام خط انتقال و بهره برداری از پروژه مذکور اقدام کند .

در خصوص موضوع گازرسانی به گلخانه های روستایی شهرستان نیز مقرر گردید شرکت گاز نسبت به اجرای شبکه گازرسانی در خیابان های اصلی مزارع روستایی در سال جاری اقدام نماید . 

گالری تصاویر

ستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتیستاد راهبری اقتصاد مقاومتی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها