Portal_background_image

جلسه ستاد صيانت از حقوق شهروندي و حريم امنيت عمومي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور اعضا در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمت رعایت حقوق شهروندی از طرف مسئولان دستگاه های اجرایی اظهار داشت : حقوق شهروندی حقوق متقابل بین مردم ودولت است وحفظ حقوق فردی واجتماعی مردم محور تمام فعالیت ها در زمینه حقوق شهروندی است واز ضروریات هر جامعه ای محسوب می گردد .

وی در ادامه افزود : تلاش برای نهادینه سازی و تحقق حقوق شهروندی بعنوان یکی از اصلی ترین برنامه های دولت تدبیر و امید است و سندی نیز جهت پیاده سازی آن از طریق دستگاه های اجرایی در دولت دوازدهم تهیه و ابلاغ گردیده است .  

احمد طهرانی در ادامه ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد دانشکده علوم پزشکی خمین در خدمت رسانی به مردم شهرستان اظهار داشت : یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید در سطح کشور اجرای طرح تحول سلامت در راستای خدمت رسانی مطلوب به بیماران بود که در شهرستان خمین با ارتقای شبکه بهداشت و درمان به دانشکده علوم پزشکی انتظار می رفت نحوه خدمات رسانی به شهروندان بهتر از گذشته صورت گیرد که علی رغم این موضوع عملکرد این دانشکده در دوسال گذشته در حد انتظار نبوده و هر روز شاهد مراجعات و مکاتبات متعدد از شهروندان و نارضایتی ایشان از عملکرد دانشکده می باشیم .

وی در ادامه افزود : علی رغم پیگیری های صورت گرفته و تذکرات متعدد تا کنون این مشکلات مرتفع نگردیده و نیازمند یک اقدام ویژه در این خصوص می باشد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 50 هزار نفر در شهرستان از خدمات تامین اجتماعی استفاده می کنند ادامه داد: این شهرستان ظرفیت بیمارستان تامین اجتماعی را داشت اما به دلیل تجهیز نشدن ساختمان بیمارستان تبدیل به درمانگاه شد.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر وامید توجه ویژه ای به حقوق شهروندی دارد و به همین دلیل سیاستهای کلی حقوق شهروندی را به دستگاه مختلف ابلاغ و وظایف هریک را مشخص کرده است.

فرماندار خمین اظهار داشت: ایجاد میز خدمت در ادارات و معرفی واحدهای مختلف به مراجعه کنندگان یکی از شاخصهای ارزیابی حقوق شهروندی است.

طهرانی گفت: شعار خدمتگزاری به مردم باید با رعایت حقوق شهروندی همراه باشد.

وی با اشاره به وضعیت مطلوب مبلمان شهری ادامه داد: برخلاف اعتبارات کم در این حوزه اما وضعیت سطح شهر در مبلمان شهری راضی کننده است.

فرماندار خمین ساماندهی کارگران و احداث جایگاهی برای آنها را اقدامات خوب شهرداری دانست وخاطرنشان کرد: این اقدام در حفظ حرمت و جایگاه کارگران زحمت کش زیبایی مبلمان شهری بسیار تاثیرگذار است.

طهرانی با اشاره به اینکه این شهرستان محل عبور مسافران تعطیلات نوروز و تابستان است گفت: احداث کمپ مسافرین برای ماندگاری مسافر در شهرستان باید در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد.

گالری تصاویر

ستاد صیانتستاد صیانتستاد صیانتستاد صیانتستاد صیانتستاد صیانت

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها