Portal_background_image

جلسه ستاد صيانت از حقوق شهروندي و حريم امنيت عمومي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی شهرستان خمین به ریاست حسن انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و موضوع برنامه های هفته عفاف و حجاب و فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار داشت : حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد، و حفظ کرامت زن است .

وی در ادامه افزود : حجاب هم امنيت اخلاقي ، فكري و رواني فرد را تضمین می کند و  هم عامل مصونيت و امنيت زن در جامعه است .

حسن انصاری در ادامه افزود : ترویج عفاف و حجاب باید در دستور کار ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد و مسوولان شهرستان باید با استفاده از همه ظرفیت های موجود در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان اقدام نمایند .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار در ادامه با اشاره به دستور کار دوم جلسه مبنی بر فعالیت انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان نیز اظهار داشت : انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان شهرستان در سال 91 تشکیل گردیده و تا کنون فراز و نشیب های بسیاری داشته است و با توجه به پیگیری های صورت گرفته این انجمن در سال جاری نسبت به افزایش اعضای خود اقدام نموده و در تیرماه سال جاری نیز انتخابات جدید این انجمن در شهرستان انجام خواهد شد .

در ادامه جلسه سایر اعضا در خصوص دستورات کار جلسه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند و در پایان پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات جلسه ، پایش و بررسی وضع موجود عفاف و حجاب در دستگاه های اجرایی و ارائه راهکارهای بهبود آن توسط اعضای کارگروه ، برگزاری کارگاه های آموزشی عفاف و حجاب با استفاده از شیوه های نوین و اساتید برجسته این حوزه برای جامعه هدف دستگاه های اجرایی ، فضاسازی و تبلیغات محیطی با استفاده از شیوه های اثر بخش توسط دستگاه های اجرایی ، همکاری دستگاه های اجرایی با سپاه ناحیه خمین در برگزاری همایش حریم خانواده ، برگزاری کارگاه آموزشی جهت ترویج پوشاک اسلامی و مناسب توسط اداره ارشاد اسلامی با همکاری آموزشگاه های خیاطی سطح شهرستان ، تهیه کتاب راز یک فریب با موضوع عفاف و حجاب توسط اداره ارشاد اسلامی جهت توزیع در بین جامعه هدف ، تسریع در شروع فعالیت انجمن حمایت از مصرف کنندگان شهرستان و .... از مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

ستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها