Portal_background_image

جلسه ستاد صيانت از حقوق شهروندي و حريم امنيت عمومي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی شهرستان خمین به ریاست حسن انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و با موضوع عفاف و حجاب در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار با اشاره به اهمیت حجاب و عفاف اظهار داشت : حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست، بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد، و حفظ کرامت زن است .

وی در ادامه افزود : حجاب هم امنيت اخلاقي ، فكري و رواني فرد را تضمین می کند و  هم عامل مصونيت و امنيت زن در جامعه است .

حسن انصاری در ادامه افزود : ترویج عفاف و حجاب باید در دستور کار ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان قرار گیرد و مسوولان شهرستان باید با استفاده از همه ظرفیت های موجود در جهت نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب در شهرستان اقدام نمایند .

در ادامه امام جمعه خمین نیز اظهار داشت : حجاب و عفاف ضامن حفظ کانون خانواده‌ است و سلامت جامعه را در مقابل ناهنجاری های اجتماعی حفظ می کند .

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور در ادامه افزود : بدحجابی در جامعه، زمینه ناهنجاری و انحطاط اخلاقی را فراهم می کند و از موانع پیشرفت جامعه است.

وی  ترویج بدحجابی را از اهداف دشمنان نظام دانست و ادامه داد: یکی از دسیسه‌های دشمن برای ضربه ‌زدن به انقلاب اسلامی ترویج بی‌بندوباری و فساد در بین جوانان است، از این رو هوشیاری بیش از پیش مسؤولان و والدین در این زمینه بسیار ضروری است.

امام جمعه خمین اظهار داشت: فرهنگ عفاف و حجاب باید متناسب با جامعه اسلامی ترویج شود و دستگاه‌های متولی، در چارچوب قانون با مصادیق بدحجابی برخورد کنند.

حجت الاسلام حسینی پور بیان کرد: رعایت حجاب و عفاف در جامعه زمینه حضور مردان و زنان در فضایی سالم و انجام فعالیتهای اجتماعی در کنار یکدیگر بدون آلودگی را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه حجاب یک هویت ملی و اسلامی است گفت :  مشکلات اجتماعی، ناهنجاری‌ها و آمار طلاق با رعایت حجاب و عفاف کاهش می یابد .

امام جمعه خمین اضافه کرد : برخی رفتارهای دختران نظیر دوچرخه سواری شایسته زادگاه امام راحل نیست و دختران این شهرستان به سمت فعالیتهایی که متناسب با ارزشهای دینی است هدایت شوند .

گالری تصاویر

ستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندیستاد صیانت از حقوق شهروندی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها