Portal_background_image

جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و تعدادی از مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات فرمانداری خمین برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : نبود سوخت مایع در زمستان گذشته به گلخانه داران خمین 20 میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

وی در ادامه افزود : شهرستان خمین با توجه به شرایط و اقلیم منطقه در فصل سرما و در زمان بارش برف دچار تنگناهایی می شود.
وی اظهار داشت: بر همین اساس اتخاذ تدابیر لازم برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی در فصل سرد و زمستان و قبل از وقوع بحران ضروری است.

فرماندار خمین ادامه داد: شرکت نفت، شرکت گاز، توزیع برق و سایر دستگاه‌های خدمات رسان با تدابیر لازم از وقوع بحران در فصل سرد و زمستان پیشگیری کنند.

طهرانی افزود: اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان با برنامه‌ ریزی و اقدام موثر نسبت به بررسی و انجام موارد پیشگیرانه برای کاهش خسارات احتمالی در مواقع بحران تمهیدات لازم را فراهم کنند.

وی با انتقاد از تخریب 10 واحد گلخانه ای بر اثر بارش برف در زمستان گذشته افزود: هر گلخانه نیاز به حدود یک هزار لیتر سوخت مایع ذخیره دارد تا در صورت بروز سرما و بارش برف از تخریب جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه گلخانه های صنعتی با سازه های مدرن و سوخت گاز با سرما و بارش های برف دچار خسارت کمتری می شوند افزود: بیشترین خسارت مشمول گلخانه های سنتی می شود با این وجود گلخانه های مدرن نیز باید سوخت ذخیره برای استفاده در مواقع بحران را داشته باشند.

وی بر لایروبی مسیل ها و کانال های هدایت آب های سطحی در شهر و روستا، برطرف کردن موانع انسان سازبه ویژه در عرصه رودخانه ها، آماده سازی تجهیزات برفروبی، ایجاد اماکن اسکان اضطراری مسافران در راه مانده، بازسازی حاشیه راه ها، رفع نقص علائم هشداری، آماده سازی نیروهای امدادی و کمک رسان تاکید کرد.

گالری تصاویر

مدیریت بحرانمدیریت بحرانمدیریت بحرانمدیریت بحرانمدیریت بحرانمدیریت بحران

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها