Portal_background_image

جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و تعدادی از مسئولین دستگاههای اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات فرمانداری خمین برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : پیشگیری از بحران و حفظ آمادگی برای مقابله با بحران از عوامل مهم در مدیریت بحران است .

وی در ادامه افزود : رعایت استانداردهای لازم در کنار اطلاع رسانی به موقع و فراهم کردن تمهیدات در شرایط بحرانی، ضروری است.

احمد طهرانی با تاکید بر لزوم آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی از جمله سیل، کولاک و کاهش دمای هوا در فصل سرد ادامه داد: استاندارد سازی زیرساخت ها، بهینه سازی تجهیزات و امکانات در کنار اطلاع رسانی می تواند به دستگاه های خدمات رسان و امدادی در زمان بحران کمک کند.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: تمهیدات لازم برای مقابله با بحران کاهش دمای هوا و افزایش بارش ها باید اندیشیده شود و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، ضمن آماده باش کامل، موظف هستند اقدامات لازم را برای عبور از این شرایط انجام دهند.

احمد طهرانی گفت: موفقیت مدیریت بحران با آگاهی از توانمندی ها میسر می شود و شناسایی امکانات و ظرفیتهای دستگاه های مختلف قبل از وقوع بحران ضرورت دارد.

وی ادامه داد: مدیریت بحران به برنامه ریزی و بسیج امکانات نیاز دارد.

فرماندار خمین با تاکید بر اینکه پیشگیری از بحران اهمیت بسیاری دارد، گفت: آمادگی لازم برای مواجه شدن با حوادث یکی از مصادیق مدیریت موفق بحران است.

طهرانی با اشاره به اینکه تولیدی ها ومصرف کننده های عمده گاز نظیر مرغداری وگلخانه های شهرستان از خدمات گازرسانی بهره مند شدند، اظهار داشت: قانون مند کردن گلخانه ها در استفاده از گاز از عوامل پیشگیری از بحران است.

وی مدیریت بحران شهرستان را قابل قبول دانست و افزود: بازدید از رودخانه ها، مسیل ها و سدهای شهرستان به منظور افزایش آمادگی در زمان بارشهای جوی لازم است.

فرماندار خمین با اشاره به برگزاری بیستمین رزمایش زلزله مدرسه ایمن و جامعه تاب آوردر هفتم آذر همزمان با سراسر کشور در این شهرستان گفت: برگزاری رزمایش میتواند آمادگی اقشار مختلف جامعه را در زمان بحران افزایش دهد.

گالری تصاویر

ستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحران

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها