Portal_background_image

جلسه ستاد مديريت بحران شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، نجاری بخشدار مرکزی خمین و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان و دستور کار پیشگیری و مقابله با آتش سوزی در مزارع و مراتع شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری خمین برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : مراتع سرمایه های مهم طبیعی هستند و پیشگیری از آتش سوزی در عرصه های مرتعی تکلیف جدی بخش های دولتی و مردمی است.

وی در ادامه افزود : آموزش، آگاهی رسانی و مشارکت دستگاه های مختلف و همچنین رعایت نکات ایمنی از سوی مردم راهکارهای موثر در پیشگیری و کاهش آتش سوزی در عرصه های جنگلی و مرتعی است.

احمد طهرانی تاکید کرد: آگاهی از اقدامات بازدارنده در خصوص آتش سوزی اهمیت زیادی دارد و مردم باید بدانند نحوه مقابله با آتش قبل از رسیدن نیروهای اای حریق چیست.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: با توجه به بارش‌های مناسب فصلی و افزایش پوشش گیاهی و فرارسیدن فصل گرما احتمال وقوع آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع دور از انتظار نیست.

احمد طهرانی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت رسانه‌های مجازی و حقیقی در آموزش مردم استفاده شود، گفت: در این رسانه‌ها درباره رفتارهایی که باعث ایجاد آتش سوزی می‌شوند باید به صورت موثر و مشروح اطلاع رسانی شود.

وی نقش سازمان های مردم نهاد فرهنگی، اجتماعی و محیط زیستی را در آموزش و فرهنگ سازی درباره پیگشیری از وقوع اتش را تأثیرگذار دانست.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی میان دستگاه‌ها و استفاده از تمام امکانات و ماشین آلات در هنگام وقوع آتش سوزی‌ها می‌تواند به مهار سریع آتش و جلوگیری از گسترش آن کمک کند.

فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اینکه عرصه‌های مرتعی در زمره سرمایه‌های ملی است، گفت: تصمیمات شورای بحران فراتر از مأموریت و روال اداری دستگاه‌ها و قانون جاری است و دستگاه‌های شهرستان باید در حالت آماده باش کامل برای مهار آتش در هر نقطه از شهرستان باشند.

در این جلسه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید بخشداران مرکزی و کمره با همکاری دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها نسبت به اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری از آتش سوزی در مراتع و مزارع شهرستان اقدام نمایند .

هم چنین مقرر گردید منابع طبیعی با همکاری جهاد کشاورزی در اسرع وقت پیامی مشترک مبنی بر پیشگیری از آتش سوزی در مزارع و مراتع تهیه و از طریق رسانه ها و فضای مجازی نسبت به اطلاع رسانی به شهروندان در این خصوص اقدام کنند .

هم چنین مقرر گردید کلیه اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان از تاریخ تشکیل این جلسه تا اطلاع ثانوی ضمن آمادگی خود ، تجهیزات و امکانات دستگاه ذیربط را نیز در آماده باش کامل داشته باشند تا در صورت نیاز بتوان در اسرع وقت نسبت به مهار آتش سوزی های احتمالی اقدام کرد .

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در زمینه اطلاع رسانی در بحث حفظ محیط زیست و پیگشیری از وقوع آتش سوزی در مراتع و منابع طبیعی ، تهیه و ارسال لیست ماشین آلات ادارات عضوستاد مدیریت بحران به فرمانداری جهت استفاده در بحث اطفاء حریق و ... از دیگر مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

ستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحرانستاد مدیریت بحران

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها