Portal_background_image

جلسه ستاد مقاوم سازي مسكن روستايي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه ستاد مقاوم سازی مسکن روستایی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور طاق بستانی معاون بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ، متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، بخشداران مرکزی و کمره و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت مقاوم سازی اظهار داشت : مقاوم سازی پیشگیری است برای کاهش خسارت بلاهای طبیعی و روستاییان باید از این طرح استقبال کنند.

احمدطهرانی در ادامه با انتقاد از جذب 17 درصدی سهم خمین در طرح مقاوم سازی افزود: کاهش توان و بضاعت مالی روستاییان به دلیل خشکسالی سالهای اخیر ، گرانی مصالح و همکاری نکردن بانک ها در انعقاد قرارداد زنجیره ای از دلایل استقبال نکردن روستاییان از مقاوم سازی منازل مسکونی است.

وی در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و غیراصولی در روستاها نیز اظهارداشت: طولانی شدن پرونده ها در کمیسیون ماده 100 و اجرایی نشدن بیشتر حکم ها باعث ساخت و سازهای غیرفنی در روستاها شده است.

فرماندار شهرستان خمین در ادامه خواستار برگزاری کمیسیون ماده 99 به صورت شهرستانی شد و گفت: همه تخلفات ساختمانی در مرکز استان رسیدگی می شود که با وجود یک هزار و 120 روستا در استان رسیدگی به پرونده ها زمانبر می شود.

در ادامه معاون بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی نیز گفت: سهمیه امسال این استان برای مقام سازی واحدهای مسکونی روستایی، چهار هزار واحد است.

آرش طاق بستانی در ادامه افزود: یک هزار واحد مسکونی نیز در مرحله تشکیل پرونده و اخذ مراحل مختلف تسهیلات هستند.

وی با بیان اینکه مقاوم سازی این تعداد واحد مسکونی به غیر از بهسازی واحدهای تخریبی بر اثر بارندگی های اخیر است افزود: واحدهای تخریب شده براثر سیلاب از تسهیلات ویژه بهره مند می شوند.

معاون بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی ادامه داد: برای بازسازی این واحدها در شهر تسهیلات 500 میلیون ریالی و 120 میلیون ریالی کمک های بلاعوض و در روستاها 400 میلیون ریال تسهیلات کم بهره با 100 میلیون ریال کمک های بلاعوض پرداخت می شود.

طاق بستانی، خواستار نهادینه کردن فرهنگ مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی شد و افزود: در سه سال گذشته ساخت واحدهای مسکونی غیرفنی در استان رو به فزونی بوده و روستاییان به دلایل مختلف ازمقام سازی استقبال نمی کنند.

معاون بازسازی مسکن روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: در صورتی که ارائه خدمات زیر ساختی آب، برق و گاز به ساختمان های دارای پایان کار و نقشه تعلق گیرد، ساخت و سازهای غیر اصولی کاهش می یابد.

گالری تصاویر

ستاد مقاوم سازی مسکن روستاییستاد مقاوم سازی مسکن روستاییستاد مقاوم سازی مسکن روستاییستاد مقاوم سازی مسکن روستایی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها