Portal_background_image

جلسه شوراي اداري شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان خمین با حضور حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی خلفی معاون قضایی قوه قضائیه و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن اجتماعات بیت حضرت امام (ره) برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : مردم شهرستان خمین پیوند بسیار عمیقی با امام خمینی( ه) و آرمان های ایشان دارند حمایت مردم این شهرستان از حضرت امام به 15 خرداد سال 42 بر می گردد و این مردم بعد از انقلاب اسلامی نیز نقش بسزایی در دفاع مقدس داشتند و پس از آن در سازندگی کشور نقش آفرینی کردند.

وی در ادامه افزود : مردم شهرستان خمین بعد از انقلاب اسلامی نیز نقش بسزایی در دفاع مقدس داشتند که تقدیم 1000 شهید ، 7714 دوره اعزام ، 2500 جانباز و 90 آزاده نشان از این واقعیت دارد و همین مردم پس از آن جنگ نیز در سازندگی کشور نقش موثری ایفا کردند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : سازندگی شهرستان خمین با سفر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) به این شهرستان آغاز شد و ایشان در خصوص رفع محرومیت های خمین دستورات لازم را صادر فرمودند که تصویب طرح توسعه خمین و اختصاص بودجه جداگانه برای این منظور از جمله اقداماتی که در زمان دولت های وقت صورت گرفت .

وی در ادامه با اشاره به مشکل بیکاری بعنوان مهم ترین مشکل شهرستان خمین اظهار داشت : شهرستان خمین یک شهرستان کشاورزی است و طی سالیان گذشته خشکسالی های پی در پی خسارات زیادی به این بخش وارد کرده است که موجب افزایش نرخ بیکاری در شهرستان و مهاجرت بخشی از جمعیت بویژه جمعیت جوان شهرستان به استان های هم جوار گردیده است .  

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : دولت تدبیر وامید نیز نگاه ویژه ای به زادگاه امام راحل داشته است که قرار گرفتن شهرستان خمین در لیست مناطق کم تر توسعه یافته ، کاهش نرخ زمین در شهرک و نواحی صنعتی شهرستان و معافیت های مالیاتی 13 ساله برای سرمایه گذاران از جمله این اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای توسعه شهرستان و رفع مشکل بیکاری بوده است .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم صنعتی شدن شهرستان افزود : وجود آسیب های اجتماعی مختلف در شهرستان بیشتر ناشی از بیکاری است و در صورت توجه ویژه به شهرستان و تبدیل خمین به یک منطقه ویژه اقتصادی می توان مشکل بیکاری و بالطبع آسیب های اجتماعی ناشی از ان را مرتفع نمود .

در ادامه امام جمعه خمین نیز اظهار داشت : برخی از هنجارشکنی‌ها در خوزه عفاف و حجاب مشکل اساسی است که باید ساماندهی شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور افزود: بسیاری از پرونده‌های قضائی در دادگستری خمین در حوزه معضلات فرهنگی است و بیکاری به عنوان یکی از دلایل دامن زننده به این مشکلات است.

وی ادامه داد: آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی باید در زمان مناسب شناسایی و پیشگیری شود و موفقیت در این خصوص نیاز به برنامه ریزی منسجم دارد.

 در ادامه معاون قضایی قوه قضائیه نیز با اشاره به عظمت حضرت امام (ره) اظهار داشت : نهضت مترقی امام خمینی(ره) جهان را متحول کرد و بشریت را نجات داد.

حجت الاسلام والمسلمین علی خلفی در ادامه افزود: درک مفاهیم نهضت خمینی و حرکت بزرگی که رهبر فقید انقلاب اسلامی آن را پایه گذاری کرد اهمیت زیادی دارد و توانست بسیاری از ملت‌ها را با مقوله آزادی خواهی و مقاومت اسلامی آشنا کند.

وی ادامه داد: زادگاه امام راحل باید بیش از مناطق دیگر کشور در شناساندن تفکر و ایدئولوژی انقلاب اسلامی تلاش کند و یاد و راه بنیانگذار فقید انقلاب را زنده نگه دارد.

معاون قضائی قوه قضائیه اظهار داشت: آمار پرونده‌های اختلافات خانوادگی و ضرب و جرح در دستگاه قضائی خمین بالا است و می‌طلبد که تلاش بیشتری از سوی مسئولان قضائی و شوراهای حل اختلاف برای کاهش این پرونده‌ها صورت بگیرد.

حجت الاسلام خلفی افزود: یکی از علت‌های مهم وقوع جرم در سطح کشور دوری جامعه از آموزه‌های اسلامی به ویژه اقامه نماز است و این مهم تکالیف دستگاه‌های فرهنگی مسئول را بیشتر می‌کند.

وی تاکید کرد: فضای مجازی بنیان خانواده را تهدید می‌کند و فرهنگ سازی برای استفاده آگاهانه از اطلاعات این عرصه ضروری است.
معاون قضائی قوه قضائیه ادامه داد: تخریب رفتاری ناپسند و نکوهیده است که فرصت‌های اقدامات مؤثر را هدر می‌دهد و باید در شرایط کنونی جامعه با هم افزایی همه امکانات و توان برای حل مشکلات مردم گام برداشت.

گالری تصاویر

جلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداریجلسه شورای اداری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها