Portal_background_image

جلسه شوراي امر به معروف ونهي از منكر شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای امر به معروف ونهی از منکر شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین و اعضای ستاد در محل دفتر امام جمعه خمین برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : با توجه به معنویت ماه مبارک رمضان منکرات و هنجار شکنی ها در این ماه کاهش چشمگیری دارد. 

 احمد طهرانی با اشاره به اینکه برخی ارزش ها تبدیل به ضد ارزش در جامعه شده اند افزود: ارزش های اسلامی نظیر عفاف و حجاب باید در جامعه ترویج شوند.

وی ادامه داد : فرهنگ کار در خمین یکی از مهمترین معروف هایی است که باید ترویج شود چرا که بیکاری سرچشمه بسیاری از ناهنجاری ها است.

فرماندار شهرستان خمین با بیان اینکه شورای امربه معروف در ادارات این شهرستان تشکیل شده، اظهار داشت: رضایت ارباب رجوع از دستگاه های دولتی مهمترین معروفی است که باید در جامعه رعایت شود.

در ادامه امام جمعه خمین نیز اظهار داشت : فریضه الهی امربه معروف و نهی از منکر در تمام حوزه های جامعه باید نهادینه و اجرا شود.

وی در ادامه افزود : نهادینه کردن امر به معروف و نهی از منکر وظیفه همگانی و امانت الهی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور ادامه داد: جامعه ای که در آن امر به معروف و نهی از منکر اجرا شود از آسیب های اخلاقی و اجتماعی در امان است چرا که با نهادینه شدن این فرهنگ غنی می توان به جامعه سالم دست پیدا کرد.

امام جمعه خمین اظهار داشت: گسترش معارف قرآنی و تربیت فضائل اخلاقی میان افراد جامعه مرهون فریضه مقدس امر به معروف و نهی از منکر است.

حجت الاسلام حسینی پور گفت: مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان افراد الگو باید در بسترسازی برای اجرای مبانی اسلام، پیشگام باشند. 

وی تاکید کرد: تذکر لسانی مهمترین اقدام برای نهی از منکر در جامعه است و رفتار و برخورد شایسته با هنجار شکنان می تواند منکرات را کاهش دهد.

امام جمعه خمین گفت: برخی محتواهای مسموم و غیر مشروع فضای مجازی از مهمترین ابزارهای ترویج منکر و ناهنجاری در جامعه است که به نظارت بیشتری نیاز دارد.

گالری تصاویر

شورای امر به معروفشورای امر به معروفشورای امر به معروفشورای امر به معروف

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها