Portal_background_image

جلسه شوراي توسعه و حمايت از تشكل هاي مردم نهاد شهرستان خمين برگزار شد

اولین جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا در محل دفتر فرماندار برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت فعالیت سازمان های مردم نهاد در جامعه اظهار داشت : فعالیت سمن ها یکی از شاخص های مهم مشارکت در جامعه محسوب می گردد و مشارکت نیز یکی از پیش نیازهای اصلی برای دست یافتن به توسعه پایدار در هر جامعه ای است .

وی در ادامه افزود : مطالبه گری یکی از وظایف اصلی سمن هاست ولی این امر باید به گونه ای باشد که سمن ها اصول حاکم بر وظایف خود منجمله غیر سیاسی بودن ، غیر اقتصادی بودن و خدمت داوطلبانه را رعایت کنند .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به رشد قابل توجه سازمان های مردم نهاد طی سالهای اخیر در شهرستان خمین افزود : افزایش نظارت بر عملکرد سمن ها توسط دستگاه های اجرایی صادر کننده مجوز و هم چنین شورای شهرستانی توسعه و حمایت از تشکل های مردمی باید به صورت جدی پیگیری گردد .

در ادامه جلسه سایر اعضای جلسه نیز در خصوص موضوع جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند و در پایان پس از بحث وتبادل نظر مقرر گردید اداره بهزیستی شهرستان نیز که یکی از مراجع صدور مجوز فعالیت سازمان های مردم نهاد می باشد در صورت نیاز در جلسات دعوت گردد .

هم چنین با توجه به برگزاری انتخابات در سال جاری مقرر گردید ضمن برگزاری جلسات توجیهی برای سمن ها ، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از سازمان های مردم نهاد در ایام انتخابات اتخاذ گردد .

تشکیل یک تیم نظارتی از بین اعضای جلسه جهت نظارت و ارزیابی عملکرد سمن های شهرستان از دیگر مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهادشورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهادشورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها