Portal_background_image

جلسه شوراي حفاظت از منابع آب شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، قد بیگی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان ، بخشداران مرکزی و کمره و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با تاکید بر لزوم حفاظت از منابع آبی شهرستان اظهار داشت : جهت جلوگیری از برداشت های بیش از اندازه از چاه های شهرستان به کارگیری اقدامات ایجابی به جای اقدامات سلبی تاثیر بیشتری خواهد داشت .

وی در ادامه با اشاره به رفع مشکل حق آبه روستاهای شهرستان از سد کوچری گفت :  استفاده بیش از حد مجاز روستاهای واقع در استان های هم جوار از سد کوچری چالش های جدی را برای روستاهای خمین ایجاد کرده بود که با مشخص شدن میزان برداشت حق آبه هر روستا براساس برداشت های سالهای گذشته این مشکل مرتفع گردید .

احمد طهرانی در ادامه تصریح کرد: با پیگیری مستمر مسئله حق آبه می توان از تکرار این مشکلات در شهرستان جلوگیری کرد.

در ادامه معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای استان مرکزی نیز گفت: با مسدود و پر شدن ۴۰۰ حلقه چاه، نصب دستگاه کنتور حجمی و اجرای طرح های احیا و تعادل بخشی ۴۷ میلیون مترمکعب منابع آبی در این استان صرفه جویی شده است.

محمود قدبیگی در ادامه افزود: نصب دستگاه کنتور حجمی امسال در شهرهای ساوه وزرندیه به طور کامل انجام می شود.

وی ادامه داد: نصب ۲۵۰ کنتور در تمام نقاط استان مرکزی  امسال در دستور اداره آب قرار گرفته است.

  معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای استان مرکزی اظهار داشت: این استان در اجرای طرح تعادل بخشی به چاه هایی که اضافه برداشت دارند در جایگاه برتر کشور قرار دارد.

وی افزود: استانداردهای ۵۲ گانه استفاده از پساب فاضلاب در آب های سطحی و تغذیه محصولات کشاورزی مشخص شده است و اگرآب تصفیه شده ای این استانداردها را نداشته باشد نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد.

گالری تصاویر

حفاظت از منابع آبحفاظت از منابع آبحفاظت از منابع آبحفاظت از منابع آب

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها