Portal_background_image

جلسه شوراي زكات شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای زکات شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور امام جمعه خمین ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان ، بخشداران مرکزی وکمره و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل دفتر امام جمعه برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : آثار و برکات پرداخت زکات و نحوه هزینه کرد آن باید در جامعه نهادینه شود و اهمیت زکات برای مردم با فرهنگسازی تبیین شود.

احمد طهرانی اضافه کرد: اهمیت، فواید و برکات این فریضه باید برای مردم بازگو شود تا بدانند اگر زکات پرداخت کنند از مال آنان کم نمی‌شود بلکه بر آن افزوده می‌شود.

فرماندار شهرستان خمین با تاکید براینکه زکات باید در رفع مشکلات و نیازهای فقرا صرف شود، گفت: کمک‌های خیران راهگشای بسیاری از امور به ویژه رفع نیازهای فقرا است.

در ادامه امام جمعه خمین نیز در این نشست گفت : توزیع زکات جمع آوری شده بین نیازمندان واقعی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از محرومیت تأثیرگذار است.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی پور افزود: زکات از دستاوردهای نظام اسلامی است که باید بر اساس نیاز روستاییان هزینه شود.

وی ادامه داد: مطابق مصوبه شورای مرکزی زکات تقسیم زکات ۶۰ به ۴۰ به نفع فقراست و در گذشته بیشتر مصرف زکات به نفع طرح‌های عمرانی بود اما، رویکرد جدید بیشتر در راستای محرومیت زدایی است.

امام جمعه خمین با اشاره به تشویق پرداخت کنندگان زکات، تصریح کرد: اجرای درست و صحیح این فریضه، فقر را در جامعه ریشه کن می‌کند.

در ادامه رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) خمین نیز گفت : جمع آوری ۲۰ میلیارد ریال زکات امسال در این شهرستان هدفگذاری شده و در این راستا دفترچه محاسبه زکات بین ۸۰۰ کشاورز منطقه توزیع شده است.

جواد داودی در ادامه افزود: تهیه بانک اطلاعی از پرداخت کنندگان زکات واجب و مستحبی در خمین در دست انجام است.

وی یادآور شد: برآورد گندم قابل برداشت از مزارع خمین در پی بارندگی مطلوب بهار امسال ۴۲ هزار تن است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خمین اظهار داشت: زکات جمع اوری شده در هر روستای این شهرستان برای نیازمندان همان روستا هزینه می شود.

داودی ادامه داد. چهارمیلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال فطره و کفاره امسال در خمین جمع آوری شد که نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش دارد.

وی ادامه داد: فطریه و کفاره جمع آوری شده روستایی توسط معتمدان بین نیازمندان روستاها توزیع می‌شود و مبلغ جمع آوری شده در شهر نیز ۲ روز بعد از زمان جمع آوری بین مددجویان زیرپوشش کمیته امداد شهرستان، بیماران خاص، زمین گیر و ایتام توزیع شد.

گالری تصاویر

شورای زکاتشورای زکاتشورای زکاتشورای زکاتشورای زکات

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها