Portal_background_image

جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان خمین با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان ، احمد طهرانی فرماندار شهرستان و اعضای شورا در محل دفتر امام جمعه خمین برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : در حوزه فرهنگ عمومی باید تمهیداتی اتخاذ گردد که ارزش هایی که از گذشته وجود داشته و کم رنگ گردیده اند مجدد احیا گردد و ارزشهای موجود نیز حفظ گردند .

وی در ادامه افزود : فرهنگ یک مقوله گسترده است و در حال حاضر می طلبد که موضوعات مرتبط با فرهنگ که اولویت بیشتری دارند و مقتضیات جامعه امروز هستند را در دستور کار شورای فرهنگ عمومی قرار دهیم و پیگیری کنیم .

احمد طهرانی در ادامه با تاکید بر لزوم برنامه ریزی جهت توسعه و ارتقای حوزه فرهنگی و اجتماعی در جامعه افزود : برنامه ریزی برای تقویت شاخص های فرهنگی و اجتماعی در مدارس و دانشگاه ها می تواند کمک موثری در ارتقای حوزه فرهنگی و اجتماعی در کل کشور داشته باشد .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد نشاط اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی بعنوان یکی از رسالت های شورای فرهنگی عمومی افزود : ترویج و ارتقای فرهنگ اسلامی وایرانی می تواند در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه امروز تاثیر بسزایی داشته باشد .

در ادامه امام جمعه خمین نیز با اشاره به اهمیت فرهنگ اظهار داشت : همه چیز این این جهان در فرهنگ خلاصه می شود و دنیا بدون فرهنگ معنا ندارد و اگر فرهنگ نباشد خلقت انسان و سایر موجودات نیز معنایی ندارد .

وی در ادامه افزود : آسیب شناسی مسائل و مشکلات جامعه بویژه مشکلات فرهنگی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت رفع این مشکلات باید در دستور کار شورای فرهنگ عمومی شهرستان قرار گیرد .

حجت الاسلام والمسلمین حسینی پور در ادامه افزود : یکی از راهکارهای کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه این است که ما معروف را در جامعه ترویج کنیم چون با ترویج معروف در جامعه منکرات خود به خود از جامعه ما حذف خواهند شد .

وی در ادامه با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی افزود : اولین چیزی که خداوند به پیامبر اکرم (ص) امر فرمودند خواندن بود فلذا ما نیز باید توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی را از اولویت های کاری خود قرار دهیم .

امام جمعه خمین در ادامه افزود : جلسات شورای فرهنگ عمومی باید به صورت ماهیانه و مرتب برگزار گردد و در این جلسات مسائل و مشکلات و آسیب های اجتماعی جامعه احصا و راهکارهای موثر جهت رفع این آسیب ها پیشنهاد گردد تا شهرستان خمین به جایگاهی که در حد نام حضرت امام (ره) دست پیدا کند .

گالری تصاویر

شورای فرهنگ عمومیشورای فرهنگ عمومیشورای فرهنگ عمومیشورای فرهنگ عمومی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها