Portal_background_image

جلسه شوراي مهارت شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای مهارت شهرستان خمین به ریاست متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور شاه محمدی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان اظهار داشت : تعهد امسال مهارت آموزی در بخش دولتی 2 میلیون و 700 هزار نفر ساعت بود که در 9 ماه اخیر بیش از 100 درصد معادل 2 میلیون و 900 هزار نفر ساعت آموزش مهارت ارایه شده است.

وی ادامه داد :  تعامل خوبی با دانشگاه ها و بخش صنعت برقرار شده و چهار مرکز در جوار دانشگاهی راه اندازی شده تا آموزش های مهارتی در جوار دانشگاه ها به دانشجویان ارایه شود.

سعید رضا شاه محمدی بیان کرد: 13 مرکز آموزشی نیز در جوار صنایع مهم این استان بر پا شده است تا مهارت آموزان در قالب این طرح در محیط واقعی کار تجربه عملی کسب کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی گفت : نداشتن مهارت و بی توجهی به آموزش های غیر رسمی مهمترین علت بیکاری است.

شاه محمدی افزود: فرهنگ تبدیل دانایی به مهارت باید نهادینه شود در غیر این صورت مشکل بیکاری حل نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: شورای مهارت در استان با هدف حرفه آموزی مستمر و افزایش سطح توانمندی فراگیران در همه مناطق تشکیل شده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مرکزی افزود: ارایه آموزش های مهارتی براساس نیاز صنایع و به ویژه بنگاه های کوچک و بر اساس توانمندی های کشاورزی هر منطقه ای از برنامه های آموزشی فنی و حرفه ای و شورای مهارت است.

شاه محمدی گفت: همه مراکز فنی وحرفه ای آمادگی دارند تا نیاز آموزشی واحدهای تولیدی، صنعتی و حتی اصناف را با برگزاری دوره های مهارت آموزی برطرف کند.

وی عنوان کرد: طرح ایران مهارت و کارورزی از طرح های خوب اجرایی استان است که با همکاری فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می شود.

گالری تصاویر

شورای مهارتشورای مهارتشورای مهارتشورای مهارتشورای مهارتشورای مهارت

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها