Portal_background_image

جلسه شوراي هماهنگي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمين برگزار شد

ششمین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور اعضا و دستور کار برنامه ریزی جهت پیشگیری از کاشت احتمالی گیاهان ممنوعه در شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه ابتدا فرمانده انتظامی شهرستان گزارشی از عملکرد 6 ماهه نیروی انتظامی در زمینه کشفیات مواد مخدر و دستگیری معتادین و توزیع کنندگان مواد مخدر در شهرستان ارائه نمود .

در ادامه فرماندار شهرستان خمین نیز ضمن تقدیر از اقدامات کمیته های زیرمجموعه شورا در زمینه مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت : انجام اقدامات فرهنگی در زمینه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در کنار اقدامات مقابله ای باید در دستور کار دستگاه های متولی قرار گیرد چون اقدامات قهری به تنهایی برای مبارزه با مواد مخدر اثر بخش نخواهد بود .

وی در ادامه بر پیشگیری به عنوان راهبری موثر برای کاهش معضل اعتیاد تاکید کرد و گفت: رویکرد دولت تدبیر در زمینه مبارزه با مواد مخدر اجتماعی کردن پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر است.

احمد طهرانی به آسیب های اعتیاد در جامعه اشاره کرد و افزود : همکاری و همراهی مردم، تلاش و جدیت سازمان های مردم نهاد در این موضوع، برگزاری کارگاه های آموزشی، توجه دانشگاه ها و مدارس به این مهم و نقش اولیا می تواند تاثیر بسزایی در پیشگیری از اعتیاد و کاهش آسیب های آن در جامعه داشته باشد.

وی اظهارداشت : با توجه به افزایش گرایش نوجوانان و جوانان به ماده مخدر گل و نا آگاهی آنان از عوارض مصرف، کارزار رسانه ای پیشگیری و مبارزه از مصرف گل تدارک شده است.

فرماندار خمین خاطرنشان کرد: کارزار رسانه ای پیشگیری و مبارزه از مصرف گل آذر ماه امسال در خمین به منظور اطلاع رسانی، آگاه سازی و حساس سازی آحاد جامعه برگزار می شود. 

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به دستور کار جلسه مبنی بر برنامه ریزی جهت پیشگیری از کاشت گیاهان ممنوعه در شهرستان افزود : قانون به صراحت برای کشت گیاهان ممنوعه مجازات تعریف کرده اما باید جدای برخورد با خاطیان ریشه انگیزه افراد برای این عمل غیرقانونی بررسی و در تصمیم سازی ها لحاظ شود. 

وی تصریح کرد : برای موفقیت در امر پیشگیری از کاشت گیاهان ممنوعه ، دستگاه های اجرایی متولی منجمله جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید نظارت بیشتری اعمال نمایند و اعضای شورا ودهیاران نیز باید نسبت به توجیه کشاورزان در خصوص عدم کاشت این محصولات اقدام و در صورت مشاهده موارد احتمالی مراتب را به مبادی مربوطه اطلاع دهند .

در ادامه این جلسه در خصوص افزایش نظارت بهزیستی بر کمپ های ترک اعتیاد ، برگزاری کلاس های آموزشی جهت کشاورزان و گلخانه داران در خصوص عدم کاشت گیاهان ممنوعه توسط جهاد کشاورزی و با حضور کارشناسان نیروی انتظامی ، ساماندهی اماکن مخروبه سطح شهر توسط شهرداری جهت جلوگیری از اسکان معتادان در این اماکن ، و.... بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید .

گالری تصاویر

مواد مخدرمواد مخدرمواد مخدرمواد مخدرمواد مخدر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها