Portal_background_image

جلسه شوراي هماهنگي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمين برگزار شد

چهارمین جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : بهره مندی حداکثری از ظرفیت مردمی و فرهنگ سازی و ایجاد مصونیت در افراد از الزامات ضروری مقابله با اعتیاد است و مولفه های مقابله با سوء مصرف نباید کسالت بار و تکراری باشد.

احمد طهرانی در ادامه افزود: اقدامات خوبی در حوزه های پیشگیری، مقابله و درمان مواد مخدر انجام شده اما ماهیت برنامه ها نیازمند به روزرسانی و بازنگری است .

وی ادامه داد: نیروی انتظامی شهرستان در عرصه مقابله با مواد مخدر نمره قبولی دارد اما باید شیوه ای اعمال شود که پیشگیری از مقابله سبقت پیدا کند.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: با وجود فعالیت‌ها و زحماتی که در این حوزه‌ کشیده می شود تهدید مصرف مواد مخدر به ویژه برای نوجوانان وجود دارد.

احمد طهرانی گفت: در حوزه‌ درمان و پیشگیری از اعتیاد نیز در خمین اقدامات خوبی صورت گرفته  اما باید برای معتادانی که پس از ترک بازگشت دوباره دارند چاره اندیشی گردد .

وی تاکید کرد: برای حل این معضل باید از ظرفیت نخبگان دانش آموختگان دانشگاهی شهرستان در حوزه های جامعه شناسی و روانشناسی در انجام پژوهش های علمی و کاربردی استفاده شود. 

فرماندار شهرستان خمین گفت: فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر باید به طور مستمر ارزیابی شود و نقاط قوت و ضعف آن با حساسیت مورد ارزیابی قرار بگیرد.

احمد طهرانی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ مصرف مواد مخدر در بین جوانان یکی از ابعاد جنگ نرم دشمنان است، افزود: پیشگیری از اعتیاد در جامعه هزینه‌ای کمتر از درمان معتاد دارد و باید در اقدامات این حوزه برجسته سازی شود.

گالری تصاویر

مواد مخدرمواد مخدرمواد مخدرمواد مخدر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها