Portal_background_image

جلسه شوراي هماهنگي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار ، عباسی جانشین دبیر شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و اعضای شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر به فرهنگ‌سازی، استفاده از طرح‌های دانشگاهی و برنامه طولانی‌مدت نیاز دارد.

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به کاهش سن اعتیاد به مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان افزود: افزایش حساسیت و اطلاع رسانی هدفمند نسبت به مصرف مواد مخدر و انواع مواد خطرآفرین باید بیشتر شود.

وی ادامه داد: افزایش توانمندسازی خانواده‌ها و نوجوانان در مقابل آسیب‌های نوپدید در کاهش آن‌ها تاثیرگذار است و خانواده‌ها با محوریت لذت زندگی کردن آموزش ببینند.

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد: : اقدامات دستگاه‌های اجرایی در حوزه پیشگیری و درمان باید عملیاتی باشد و در پایان سال این برنامه‌ها به شکل آماری تحلیل شود.

در ادامه جانشین دبیر شورای ستاد مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی نیز گفت: ۹۰ منطقه آلوده در زمینه مصرف مواد مخدر در این استان شناسایی شده است.

ابراهیم عباسی در ادامه افزود : به‌منظور کاهش اعتیاد، طرح یاریگران زندگی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با یک‌هزار و ۲۴۰ نفر ساعت کار کارشناسی تهیه شده است.

جانشین دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان مرکزی اظهار داشت: براساس برنامه ششم توسعه تا سال ۱۴۰۰ نرخ بروز اعتیاد در جامعه هدف باید ۲۵ درصد کاهش یابد.

عباسی گفت: براساس اجرای طرح یاریگران زندگی در حوزه مقابله ۴۰ درصد عرضه و در حوزه درمان ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند و در حوزه پیشگیری و فرهنگی ۶۰ درصد از جامعه زیر پوشش قرار می‌گیرند و ۳۵ درصد در حوزه صیانت به کانون خانواده برمی‌گردند.

وی تصریح کرد: این طرح در سه مرحله پیشگیری، درمان، و بازتوانی و با مشارکت تمام دستگاه‌های اجرایی در استان مرکزی اجرا می‌شود.
جانشین دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان مرکزی گفت: اقشار جامعه نظیر دانش آموزان، جامعه کارگری  خانواده زیر پوشش آموزش‌های این طرح در مرحله پیشگیری قرار می‌گیرند.

عباسی افزود: پاک‌سازی فضای خارج از مدارس تا یک کیلومتر از توزیع مواد مخدر به منظور دسترسی سخت به این مواد  از برنامه‌های در نظرگرفته شده برای کاهش تقاضا است.

جانشین دبیر شورای ستاد مبارزه با موادمخدر استان مرکزی اظهار داشت: به ازای هر ۱۵ هزار نفر باید یک مرکز درمانی وجود داشته باشد و شمار این مراکز در اراک، خمین و ساوه بیشتر از جمعیت آن‌ها است و کمیجان و شازند با کمبود مرکز درمان دارویی مواجه است.

گالری تصاویر

مواد مخدرمواد مخدرمواد مخدرمواد مخدر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها