Portal_background_image

جلسه شوراي هماهنگي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : برای مهار آسیب اعتیاد باید سه کمیته زیر مجموعه کارگروه مبازره با مواد مخدر بصورت همزمان فعالیت داشته باشند تا ضمن هم افزایی بیشتر ، نتایج مطلوب تری در زمینه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد حاصل شود .

وی در ادامه افزود : این باور که آسیب های اعتیاد همه جامعه را درگیر خواهد کرد باید در همه اقشار نهادینه شود و همه باید برای مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر احساس مسئولیت کنند .

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع اعتیاد یکی از مهم ترین مشکلات جوامع امروزی است افزود : دانشگاه ها و موسسات آموزشی می توانند با انجام تحقیقات علمی و کارآمد نقش موثری در مهار پدیده مواد مخدر داشته باشند و در این راه باید از تجربیات سازمانهای مردم نهاد نیز استفاده کنند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر جهت اجرای طرح یاریگران زندگی افزود : طرح یاریگران زندگی ، راهی موثر برای پیشگیری از اعتیاد است و در این راه همه نهادهای دولتی باید همکاری و همراهی داشته باشند .

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید بهزیستی برنامه عملیاتی خودر در زمینه اجرای طرح یاریگران زندگی را را به دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اعلام نماید.

هدایت پایان نامه های دانشجویی به سمت آسیب شناسی اعتیاد در جامعه توسط دانشگاه ها ، برگزاری همایش علمی با موضوع آسیب شناسی مواد نیرو زا با محوریت دانشگاه ها و اداره ورزش و جوانان ، برگزاری پنل آموزشی در دانشگاه ها توسط انجمن NA ، برگزاری کارگاه های آموزشی جهت والدین و دانش آموزان مقطع متوسطه با موضوع آسیب شناسی اعتیاد و... از دیگر مصوبات این جلسه بود .

گالری تصاویر

شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدرشورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدرشورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها