Portal_background_image

جلسه شوراي هماهنگي فرعي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای هماهنگی فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : موفقیت در بحث پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر در گرو فرهنگ سازی و آموزش مداوم در این خصوص است که می طلبد همه دستگاه های اجرایی با جدیت وارد میدان شوند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : ورود رسانه ها و بویژه صدا و سیما در بحث اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در زمینه مواد مخدر قطعا می تواند در پیشگیری از گرایش اقشار مختلف بویزه جوانان به مواد مخدر بسیار موثر باشد .

در ادامه در خصوص دستور کار اول جلسه مبنی بر رفع مسائل و مشکلات مربوط به عرضه متادون در عطاری ها بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید تیم گشت مشترک با محوریت دانشکده علوم پزشکی و همکاری نیروی انتظامی ، تعزیرات و دادگستری نسبت به بازرسی از عطاری های سطح شهر و پیشگیری از عرضه متادون در این واحدهای صنفی اقدام نمایند .

هم چنین با عنایت به عدم بازدارندگی جرایم موجود با تخلفات عطاری ها در زمینه عرضه متادون نیز مقرر گردید پروانه فعالیت عطاری ها پس از تخلف ، توسط دستگاه های ذیربط تمدید نگردد و با متخلفین نیز برخورد قانونی و بازدارنده صورت پذیرد .

در ادامه جلسه فرمانده نیروی انتظامی گزارشی از اقدامات بعمل آمده از بازرسی های صورت گرفته از مزارع و گلخانه های شهرستان  در راستای پیشگیری از کشت خشخاش ارائه نمود و برای پیشگیری از کشت گیاهانی مثل خشخاش و شاهدانه در مزارع مقرر شد دوره آموزشی با محوریت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی جهت کشاورزان و گلکاران در مناطقی که سابقه کشت این محصولات وجو دارد برگزار گردد .

در پایان جلسه نیز رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای پیشگیری از اعتیاد در محیط های صنعتی و گارگری و هم چنین عملکرد خانه سلامت کارگر در شهرستان ارائه نمود .

گالری تصاویر

مواد مخدرمواد مخدرمواد مخدرمواد مخدر

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها