Portal_background_image

جلسه شوراي پدافند غير عامل شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور اعضای شورا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل و لزوم اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در این خصوص گفت : عمومی کردن پدافند غیرعامل و افزایش آگاهی جامعه نسبت اهمیت آن ضروری است .

وی در ادامه افزود: اهداف واقدامات پدافند غیرعامل کمتر در سطح جامعه تبیین شده است و برخلاف اهمیت آن به جایگاه خود نرسیده است.

احمد طهرانی گفت : جذب مشارکت نخبگان و جوانان خلاق به منظور افزایش آگاهی عمومی نسبت به اهداف و اهمیت پدافند غیرعامل در جامعه تاثیرگذار است.

فرماندار شهرستان خمین پدافند غیرعامل را دفاع غیر نظامی در برابر هجمه های نظامی وغیرنظامی دانست و اظهار داشت: نظارت با محوریت پدافند غیرعامل بر نهادهای بهداشتی، درمانی، کشاورزی وخدمات رسان برای افزایش امنیت مردم در حوزه های مختلف ضروری است.

احمد طهرانی تصریح کرد: همزمان با پیاده روی بزرگ اربعین حسینی به دلیل احتمال اقدامات بیوتروریستی باید برموکب های پذیرای زائران کربلا نظارت شود.

وی افزود: حفاظت از مخازن آب وجایگاه های سوخت شهرستان از اقدامات پدافند غیرعامل است.

فرماندار شهرستان خمین گفت: درراستای پدافند غیرعامل باید اقدامات ویژه ای در تولید محصولات کشاورزی وکودهای شیمیایی انجام شود.

طهرانی با اشاره به شیوع آنفلانزای فوق حادپرندگان در فصل سرما تاکید کرد: این آنفلانزا می تواند امنیت غذایی جامعه را به خطر اندازد.

در ادامه رئیس شبکه دامپزشکی خمین نیز گفت : هیچ مورد مشکوکی از بیماری آنفلوآنزای از ابتدای امسال تا کنون در سطح شهرستان مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه قابل توجهی در سطح مرغداری ها و کشتارگاه طیور انجام شده و کنترل این مکان ها با نظارت فراگیر کارشناسان دامپزشکی در حال انجام است.

حمزه لو افزود: با کشیک شبانه روزی بازرسان، مرغداری ها پایش می شود و پست های قرنطینه در جاده های ارتباطی از ورود تخم مرغ یا هرگونه پرنده مشکوک به آنفلوانزای فوق حاد طیور به شهرستان جلوگیری می شود.

وی اظهار داشت: 120 واحد مرغداری با ظرفیت یک میلیون و600 هزار قطعه جوجه در این شهرستان فعال است.

رئیس شبکه دامپزشکی خمین تصریح کرد: 2 میلیون و900 هزار قطعه امسال در واحدهای مرغداری این شهرستان جوجه ریزی شد که نسبت به سال گذشته 400 هزار قطعه کاهش دارد.

گالری تصاویر

شورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عامل

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها