Portal_background_image

جلسه شوراي پدافند غير عامل شهرستان خمين برگزار شد

جلسه شورای پدافند غیر عامل شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار ، نجاری بخشدار مرکزی و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و با دستور کار مقابله با بیماری کرونا ویروس در شهرستان خمین در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : حساس سازی ، آگاه سازی و اطلاع رسانی در سطح جامعه نسبت به ویروس کرونا وظیفه مهم رسانه و فضای مجازی است.

 احمد طهرانی در ادامه افزود: حساسیت مردم نسبت به بیماری کووید 19 نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده و این بی توجی ها در افزایش تعداد بیماران تاثیرگذار است.

وی بیان کرد : شروع برخی فعالیتها و بازگشایی ها نظیر مدارس، اصناف و فضای سبز به معنای نابودی این ویروس نیست.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: مردم باید به سبک زندگی جدید و رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی عادت کنند.

احمد طهرانی گفت: حاشیه شهر و روستا مستعد آلوده شدن به ویروس کرونا هستند و نظارت بهداشتی بر این مناطق ضروری است.

وی ادامه داد: اماکن عمومی و محل تجمع شهروندان نظیر ایستگاه تاکسی وپارکها به شکل مستمر ضدعفونی شوند و بازرسی از اصناف به منظور رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی افزایش پیدا کند.

فرماندار شهرستان خمین گفت: بستری بیماران مبتلا به کرونا که به تشخیص پزشک متخصص باید در بیمارستان شهرستان بستری شوند توسط دانشکده علوم پزشکی پیگیری شود.

احمد طهرانی تاکید کرد: جلسات در فرمانداری خمین با رعایت موارد بهداشتی برگزار شود و تمام شرکت کنندگان در این جلسات باید از ماسک استفاده کنند.

در ادامه سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) خمین نیز در این نشست گفت: این مرکز درمانی هیچگونه کمبودی در تجهیزات و کادر درمانی برای ارایه خدمات به بیماران مبتلا به کرونا ندارد.

دکتر شهرام فاضلیان افزود: 90 درصد پرستاران بیمارستان خمین آزمایش ابتلا به کرونا دادند و پرستارانی که بیمار تشخیص داده شدند مدت 14 روز در خانه تحت درمان قرار گرفتند.

وی بیان کرد: بی توجهی مردم به خطرات ویروس کرونا از دغدغه های مهم دانشکده علوم پزشکی خمین است چراکه درصد ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

گالری تصاویر

شورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عاملشورای پدافند غیر عامل

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها