Portal_background_image

جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، بخشداران مرکزی و کمره ، نمایندگان بانک های کشاورزی و توسعه تعاون استان ، تعدای از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و روسای بانکهای عامل در شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد

در این جلسه ابتدا رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خمین گفت: 93 میلیارد و 920 میلیون ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و فراگیر در این شهرستان به متقاضیان پرداخت شد.

وی در ادامه افزود : 81 میلیارد و 480 میلیون ریال از این پرداختی مربوط به تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و 12 میلیارد و 440 میلیون ریال تسهیلات فراگیر است.

محمد رضا مختاری اظهارداشت : این تسهیلات پرداختی در قالب 64 طرح مصوب در بانک های عامل پرداخت شده که برای 119 نفر در بخش اشتغال روستایی و 25 نفر در حوزه اشتغال فراگیر فرصت سازی شغلی کرده است.

رئیس تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خمین بیان کرد : 190 طرح در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان مرکزی مصوب شده که 120 طرح به بانک های عامل ارسال شده است. 

وی ادامه داد : تسهیلات پیش بینی شده برای طرح های ارسالی به بانک های عامل خمین 96 میلیارد و 710 میلیون ریال است که در صورت پرداخت، 489 فرصت شغلی جدید فراهم می شود.

در ادامه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : برنامه ریزی و ارایه راهکارهای عملی برای فراهم کردن زمینه های اشتغال از اهداف برگزاری نشست های کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری است.

احمد طهرانی افزود: تلاش می شود با برنامه مدون و مشخص زمینه ای ایجاد شود تا وضعیت اشتغال این شهرستان به سطحی مطلوب و قابل قبول برسد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم همکاری بیشتر بانک های عامل با متقاضیان تسهیلات اشتغال در شهرستان افزود : بانک های عامل باید بازه زمانی برای بررسی طرح های اشتغالزایی در نظر بگیرند تا در صورت مراجعه نکردن متقاضیان برای پیگیری پرونده تسهیلات بانک ها بتوانند به سرعت درخواست های دیگر را جایگزین و مورد بررسی قرار دهند.

فرماندار شهرستان خمین ادامه داد: سهم خمین برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی 190 میلیارد ریال است که مبلغ اولیه 95 میلیارد ریال تخصیص و جذب شده است.

احمد طهرانی افزود: سهم این شهرستان برای اجرای طرح های فراگیر 23 میلیارد و 400 میلیون ریال است که حدود نیمی از آن جذب شده است.

وی توضیح داد: این میزان سهمیه شهرستان به غیر از اعتبارات 2 نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی برای ایجاد شغل پایدار و فراگیر روستایی است. 

گالری تصاویر

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها