Portal_background_image

جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، عباسی معاون منطقه ای بانک سینا استان ، تعدای از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط و روسای بانکهای عامل در شهرستان و با دستور کار بررسی آخرین وضعیت پرداخت اعتبارات اشتغال روستایی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : توسعه اشتغال روستایی و محرومیت زدایی از روستاها یکی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بود که این هدف با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی با سود پائین در روستا ها محقق گردید و ادامه این مسیر نیز در گرو یک عزم همگانی و مشارکت بین دستگاهی است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : اجرای طرح اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی در سال 96 با همت بانک سینا و از محل تفاهم نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور آغاز شد و تا کنون مبلغ 134000 میلیون ریال تسهیلات به تعداد 48 طرح پرداخت گردیده است و تعداد 5 طرح به مبلغ 34000 میلیون ریال نیز در حال ارائه وثیقه می باشند .

وی در ادامه افزود : با توجه به استقبال زیاد روستائیان از این تسهیلات و هم چنین بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان خمین می طلبد که برای شهرستان خمین اعتبارات جدیدی در این زمینه تخصیص پیدا کند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به پرداخت تسهیلات به طرحهای اشتغال پایدار از محل صندوق توسعه ملی افزود : با توجه به کشاورزی بودن شهرستان خمین و خشکسالیهای متوالی در این شهرستان و نامگذاری سالجاری توسط مقام معظم رهبری به سال رونق تولید ، باید با همکاری بانکهای عامل ، در زمینه تسهیلات رونق تولید نیز شهرستان خمین بتواند اعتبارات موجود در زمینه اشتغال را به خوبی جذب کند .

وی در ادامه افزود : تا کنون تعداد 83 طرح در شهرستان خمین موفق به دریافت تسهیلات اشتغال پایدار به مبلغ 122093 میلیون ریال گردیده اند که این تسهیلات از طریق بانکهای کشاورزی ، توسعه تعاون ، صندوق کارآفرینی و پست بانک به متقاضیان پرداخت گردیده است و با اجرای این طرحها برای تعداد 174 نفر نیز اشتغال ایجاد شده است .

در ادامه جلسه در خصوص درخواست شرکت تعاونی زعفرانیه خمین برای اخذ تسهیلات جهت اعضای این تعاونی نیز بحث وتبادل نظر گردید و مقرر شد مدیر عامل تعاونی زعفرانیه نسبت به پیگیری موضوع از طریق صندوق کارآفرینی امید استان در قالب تفاهم نامه اقدام لازم معمول نماید .

گالری تصاویر

کارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاریکارگروه اشتغال و سرمایه گذاری

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها