Portal_background_image

جلسه كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، اسدی بخشدار کمره و تعدای از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، پارسال به ۶۵۰ متقاضی در این شهرستان پرداخت شد.

احمد طهرانی در ادامه افزود: این میزان تسهیلات در قالب طرح‌های بنیاد برکت، سامانه کارا و تبصره ب ماده ۱۶ از سوی بانک‌های عامل پرداخت شده است.  

وی با بیان اینکه طرح ملی اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از مهم‌ترین طرح‌های دولت است، ادامه داد: تسهیلات بر اساس رسته‌های پر اشتغال در حوزه‌های مختلف خدمات، صنعت، کشاورزی و گردشگری در این شهرستان پرداخت شده است.

فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت: افزایش نزولات آسمانی و اقدامات دستگاه‌های مختلف در جذب تسهیلات اشتغال، زمینه ساز کاهش نرخ بیکاری در این شهرستان شده است.

احمد طهرانی گفت: خام‌فروشی و نبود بازار از مهمترین مشکلات کشاورزان است و لازم است پرداخت‌کنندگان تسهیلات اشتغالزا ازصنایع تبدیلی و تکمیلی حمایت بیشتری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از به کارگیری نیروهای غیر بومی در واحدهای تولیدی خمین، افزود: پیگیری پرداخت تسهیلات برای راه‌اندازی این واحدها از سوی فرمانداری این شهرستان انجام می‌شود و سرمایه‌گذاران از معافیتهای مالیاتی و زمین ارزان قیمت در خمین به عنوان منطقه کمتر توسعه یافته برخوردار می‌شوند اما نیروهای غیربومی در این واحدها به کار گرفته می‌شود.
فرماندار شهرستان خمین گفت: این شهرستان قصد تحمیل نیروی انسانی به واحدهای تولیدی را ندارد اما انتظار می‌رود این واحدها نیروی مورد نیاز خود را از زادگاه امام راحل استخدام کنند.

احمد طهرانی ادامه داد: نبود نیروی متخصص در این شهرستان به منظور کار در واحدهای صنعتی یکی از بهانه‌های سرمایه‌گذارانی است که از شهرهای همجوار نیروی مورد نیاز خود را تامین می‌کنند.

احمد طهرانی در خصوص نام‌گذاری سال جاری به عنوان جهش تولید گفت: افزایش اشتغال و بهره وری با استفاده از منابع انسانی و طبیعی داخلی زمینه تحقق شعار امسال را فراهم می‌کند.

در ادامه رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خمین نیز در این کارگروه گفت: ۲۶۶ فرصت اشتغال پایدار روستایی پارسال در بخش‌های مختلف این شهرستان فراهم شده و در سامانه کارا به ثبت رسیده است.

محمدرضا مختاری در ادامه افزود: این تعداد فرصت شغلی با اجرای ۱۳۴ طرح اشتغال روستایی و پرداخت ۲۰۹میلیارد و ۲۴۸ میلیون ریال تسهیلات فراهم شده است.

وی بیان کرد: تسهیلات اشتغال در زمینه های کشاورزی، صنعت و خدمات پرداخت شده و تاثیر قابل توجهی در افزایش شاغلان این شهرستان داشته است.

 

گالری تصاویر

کارگروه اشتغالکارگروه اشتغالکارگروه اشتغالکارگروه اشتغال

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها