Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي ، فرهنگي وخانواده شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور اعضا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به توطئه دشمنان در بحث استفاده از فضای مجازی برای آسیب زدن به کشور اظهار داشت : فناوری نو و فضای مجازی امکانی است که برای استفاده بهینه از آن باید فرهنگ سازی شود تا از آسیب های نوپدید جلوگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات سلبی نتیجه منفی در آسیب های نوپدید دارد، تاکید کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع فضای مجازی باعث آگاهی بخشی و کاهش دامنه آسیب های آن در جامعه می شود.

احمد طهرانی یادآور شد: آسیب های اجتماعی خمین سال های اخیر در برخی زمینه ها ثابت و در مواردی رو به کاهش است و ضمن ثابت ماندن آمار گرایش به اعتیاد، نرخ طلاق به ویژه در سال های اول ازدواج نیز کمتر شده است.

وی اظهار داشت: اقدامات پیشگیرانه در کاهش گرایش شهروندان به مصرف موادمخدر تاثیرگذار است.

وی گفت: برگزاری دوره های مشاوره قبل از ازدواج برای زوج ها درزمینه های مذهبی، روانشناسی، حقوقی و بهداشتی از عوامل کاهش 40 درصدی نرخ طلاق در شهرستان است. 

فرماندار شهرستان خمین افزود: سه منطقه کم برخوردار شهرستان شامل عباس آباد، محسن آباد و فیروزآباد شناسایی و طرح بازآفرینی شهری توسط شهرداری در این مناطق اجرا می شود.

احمد طهرانی تصریح کرد: اقدامات فرهنگی و عمرانی باید محور برنامه ریزی در این مناطق قرار گیرد.

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب خمین نیز اظهار داشت : شماری از مجرمان با داشتن شرایط خاص و توانمندی های لازم می توانند به جای گذراندن دوران محکومیت در زندان از مجازات جایگزین استفاده کنند.

خسرو شجاعیان بهمنیاری افزود: مجازات های جایگزین حبس باعث کاهش مشکلات اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی و فرهنگی درجامعه می شود.

وی ادامه داد: دستگاه های مختلف می توانند از توانمندی های این مجرمان استفاده کنند ویا مهارت های فرهنگی ،اجتماعی و اعتقادی این افراد را افزایش دهند.

گالری تصاویر

کارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها