Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي ، فرهنگي وخانواده شهرستان خمين برگزار شد

سومین جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای شورا و با محوریت ستاد اقامه نماز و شورای سالمندان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به ادغام کارگروه های مختلف در قالب کارگروه تخصصی امور اجتماعی ، فرهنگی و خانواده اظهار داشت : محور اصلی این کارگروه تمرکز بر روی مسائل فرهنگی و اجتماعی و ارتقای اشاخص های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان است .

احمد طهرانی در ادامه افزود : امسال یکی از رویکردهای اصلی ما در حوزه فرهنگی توجه ویژه به بحث نماز و اقامه نماز بویژه نماز جماعت در سطح ادارات و نماز جمعه در شهرستان است و تحقق این موضوع نیاز به یک برنامه ریزی مطلوب دارد .

وی در ادامه افزود : نماز ستون دین ماست و توجه به بحث اقامه نماز و تبیین فرهنگ نماز باید هم توسط نهادها و هم سازمان های مردم نهاد و بویژه نهاد های فرهنگی با جدیت پیگیری شود .

وی گفت : با توجه به هجمه های دشمنان برای دور کردن جوانان از نماز و ارزشهای دینی ، استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای احیای فریضه نماز و ارزشهای دینی و رفع شبهات احتمالی در بین جوانان در خصوص فلسفه دین و نماز می تواند موثر باشد .

فرماندار شهرستان خمین تصریح کرد : آموزش در این زمینه باید از مهد کودکها و مدارس و با ظرافت خاصی در دستور کار قرار گیرد تا نسل ما از پایه نماز را بیاموزد و اهمیت به اقامه نماز به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود .

وی در ادامه افزود : نظام تعلیم و تربیت باید فرهنگ اقامه نماز را در کودکان ونوجوانان نهادینه و آنها را نسبت به حفظ ارزش های دینی ترغیب کند.

 احمد طهرانی گفت : انجام فعالیت های فرهنگی و تبلیغی توسط فرهنگیان ،استفاده از ظرفیت های تشکل های دانش آموزی و واگذاری امور اقامه نماز به نوجوانان وجوانان در گرایش آنها به نماز تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: برنامه های فرهنگی و تشویقی توسط نهادهای آموزشی و تبلیغی، برگزاری مسابقات، معرفی دانش آموزان و افراد فعال در این حوزه می تواند به توسعه فرهنگی بیانجامد.

در ادامه این جلسه در خصوص مسائل و مشکلات سالمندان شهرستان و لزوم تلاش در جهت رفع مشکلات این قشر و تامین رفاه و آسایش سالمندان نیز بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم گردید .

گالری تصاویر

کارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها