Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي ، فرهنگي وخانواده شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اجتماعی ، فرهنگی وخانواده شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار ، نان بده رئیس هیات ورزش های همگانی استان مرکزی و اعضای شهرستانی شورا و با محوریت ارتقای امنیت اجتماعی بویژه در مناطق حاشیه ای ، توسعه نشاط اجتماعی در شهرستان و شورای ورزش همگانی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در پایان این جلسه از هیات ورزشهای همگانی شهرستان خمین به عنوان هیات برتر استان مرکزی نیز تقدیر شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به موضوع جلسه اظهار داشت : توجه به مولفه امنیت و بهبود نشاط در لایه های مختلف جامعه دو شرط لازم برای دستیابی به مدیریت بهینه اجتماعی است.

وی در ادامه افزود : برخورد با هنجارشکنان در حوزه امنیت اجتماعی اهمیت ویژه دارد اما نباید از فرهنگ سازی و امور پیشگیرانه غافل بود و همه تلاش باید در راستای بهبود سرمایه اجتماعی به کار گرفته شود.

احمد طهرانی ادامه داد: تقویت فضای نشاط و امیدواری در کانون های جمعیتی برحسب سلایق و خرده فرهنگ های موجود در شهرستان از نیازهای جدی است و توجه به این مهم معضلات اجتماعی و آسیب ها را کاهش می دهد.

فرماندار شهرستان خمین گفت : گسترش فضای سبز و امکانات تفریحی در تقویت فضای نشاط در جامعه تاثیرگذار است و تمرکز زدایی در توزیع تجهیزات تفریحی باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد.

احمد طهرانی اظهار داشت: افزایش امکانات تفریحی در مناطق کم برخوردار موضوعی است که می تواند اقشار آسیب پذیر در این مناطق را از تهدیدهای فرهنگی و اجتماعی مصون نگهدارد.

وی دربخش دیگری از سخنانش به اهمیت گسترش ورزش همگانی تاکید کرد و گفت: رشته های ورزش همگانی کم هزینه و برای تمام اقشار جامعه در سنهای متفاوت قابل اجرا است.

در ادامه رئیس هیات ورزش های همگانی استان مرکزی نیز گفت: ورزش همگانی در ایجاد نشاط و تندرستی برای همه اقشار جامعه تاثیرگذار است.

نصرالله نان بده افزود: حوزه فعالیت ورزش همگانی گسترده است و هیات های ورزشی در قالب ۲۷ کمیته اجرایی و ۵۷ رشته مرتبط فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: عملکرد خمین در حوزه ورزش همگانی مطلوب است و این شهرستان در سال گذشته موفق به کسب رتبه برتر ورزش همگانی در استان مرکزی شد.

رئیس هیات ورزش های همگانی استان مرکزی اظهار داشت: این شهرستان ظرفیت الگوشدن در زمینه جامعه پویا و نماد سلامت در کشور را دارد.

نان بده، پخش مستقیم برگزاری ورزش های همگانی از رسانه ملی را در افزایش انگیزه خانواده ها برای حضور در این ورزش و نشان دادن توانایی های شهرستان ها تاثیرگذار بیان کرد.

گالری تصاویر

کارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها