Portal_background_image

جلسه كارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی ، سلامت ، زنان و خانواده شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور انصاری معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی فرماندار و اعضای کارگروه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : ظرفیت مساجد شهرستان به عنوان کانون راهبری مهندسی فرهنگی در جامعه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

احمد طهرانی در ادامه افزود: شاخص های فرهنگی در بین جوانان به عنوان سرمایه های مهم کشور باید افزایش پیدا کند و بهره گیری از ظرفیت های مسجد در این زمینه نقش مهمی دارد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت مساجد برای حل مشکلات مناطق آسیب خیز و سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان ضروری است.

فرماندار خمین اظهار داشت: اقدامات موازی کاری و جزیره ای یکی از نقاط ضعف مهم برنامه های فرهنگی و مذهبی در این شهرستان است.

وی افزود: شورای توسعه قرآنی خمین به منظور پرهیز از موازی کاری در فعالیت های قرآنی با حضور دستگاه های متولی قرآن در این شهرستان تشکیل شود.

فرماندار خمین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته کتاب گفت: نشست های فصلی با حضور فعالان حوزه کتاب و نهادهای مختلف برگزار و راهکارهای عملیاتی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ارایه شود.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی خمین نیز در این نشست گفت: ۱۷ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب با موضوعات مختلف امسال در کتابخانه‌های این شهرستان به علاقمندان امانت داده شده است.

مجتبی حیدری افزود: ۹۷ هزار نسخه کتاب با موضوعات رمان، کمک درسی، دینی، فرهنگی، تاریخی،روان‌شناسی و سایر حوزه ها در ۶ باب کتابخانه خمین موجود است.

وی ادامه داد: چهار هزار نفر عضو فعال کتابخانه‌های عمومی این شهرستان هستند و به شکل مستمر از فضای فیزیکی و خدمات کتاب‌دهی بهره‌مند می شوند.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی خمین تصریح کرد: زیربنای ۶ کتابخانه عمومی خمین ۲ هزار مترمربع است که ۲ باب از آن‌ها در شهرخمین، یک باب در شهر قورچی‌باشی و سه باب دیگر در روستاهای شهابیه، دهنو و رباط مراد دایر است.

گالری تصاویر

کارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعیکارگروه اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها