Portal_background_image

جلسه كارگروه كنترل و پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به آسیب های اجتماعی بعنوان نوعی از بحران اظهار داشت : مدیریت بحران های اجتماعی بسیار سخت و زیان های ناشی از بحران های اجتماعی هم مادی و هم معووی است و گاه صدمات ناشی از این آسیب ها جبران ناپذیر و به قیمت فروریختن یک یا چند خانواده تمام خواهد شد .

وی در ادامه افزود : در بحث مدیریت بحران مهم ترین موضوع پیشگیری است فلذا در بحث بحران های اجتماعی و آسیب های اجتماعی نیز پیش بینی و پیشگیری بعنوان یک اصل مهم در دستور کار قرار گیرد .

احمد طهرانی در ادامه افزود : در سال 98 باید دستگاه های اجرایی بویژه دستگاه های فرهنگی و سازمان های مردم نهاد با جدیت وسط میدان باشند و با یک برنامه ریزی درست شرایط را برای کاهش آسیب های اجتماعی در سال پیش رو فراهم نمایند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه ضمن تاکید بر لزوم تلاش دستگاه های متولی جهت افزایش نشاط اجتماعی در جامعه افزود : دستگاه های اجرایی شهرستان وبویژه ادارات فرهنگی باید برای سال جدید برنامه های ابتکاری و نو برای افزایش نشاط اجتماعی در شهرستان ارائه نمایند و در پایان سال نیز برنامه های ادارات ارزیابی گردد و ادارات برتر مورد تشویق قرار گیرند .

وی در ادامه افزود : فاصله گرفتن افراد جامعه بویژه قشر جوان و نوجوان از اعتقادات و باورهای دینی و اسلامی یکی از دلایل عمده افزایش آسیب های اجتماعی است فلذا تقویت اعتقادات و باورهای دینی نسل جدید و آشنا نمودن آنها با مبانی  دین اسلام می تواند در کاهش آسیب ها و بحران های اجتماعی موثر باشد .

در ادامه جلسه سایر اعضا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص موضوع جلسه مطرح نمودند و در پایان پس از بحث وتبادل نظر مقرر گردید اعضای کارگروه ضمن شناسایی آسیب های اجتماعی و اولویت بندی این آسیب ها ، برنامه های ابتکاری و جدید دستگاه مربوطه در خصوص افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی را نیز تدوین و در اسرع وقت جهت طرح در جلسات کارگروه تخصصی امور اجتماعی ، فرهنگی و خانواده شهرستان به فرمانداری اعلام نمایند .

گالری تصاویر

جلسه کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعیجلسه کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعیجلسه کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعیجلسه کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها