Portal_background_image

جلسه كارگروه مديريت پسماند شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خمین به ریاست متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و با حضور تعدادی از مسوولان دستگاه های اجرایی مرتبط در شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار با تاکید بر لزوم مدیریت پسماند در شهرستان اظهار داشت : مدیریت پسماند یکی از مباحث ضروری جهت سلامت بخشی به جامعه است .

حسین متقی در ادامه افزود : ایجاد محیطی سالم و بدون آلودگی و تامین بهداشت روانی و اجتماعی مردم وظیفه ماست و همه مسئولان مرتبط باید برای تحقق این موضوع مشارکت و همکاری کنند .

در این جلسه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص دستورات کار جلسه مقرر شد دانشکده علوم پزشکی شهرستان نسبت به اطلاع رسانی به درمانگاه های شهری و روستایی و مطب پزشکان در خصوص تفکیک زباله های عفونی و غیر عفونی و جمع آوری این زباله ها و تحویل به بیمارستان جهت بی خطر سازی با دستگاه اتو کلاو اقدام لازم معمول نماید .

هم چنین مقرر گردید زباله های بی خطر سازی شده طبق دستور العمل وزارت بهداشت تحویل شهرداری گردد و زباله های بی خطر سازی نشده نیز در محل دفن زباله های عفونی به صورت اصولی دفن گردد.

ضمنا مقرر شد شهردایهای و بخشداریهای مرکزی و کمره نسبت به جمع آوری زباله های خانگی شهری و روستایی و تحویل آن به کارخانه بازیافت زباله شهرداری اقدام لازم معمول نمایند و پس از بازیافت ، باقیمانده زباله های مذکور نیز جهت دفن به ایستگاه دفن زباله واقع در منطقه حسن فلک منتقل گردد.

در خصوص ساماندهی زباله های ساختمانی واقع در حاشیه شهر و محور های مواصلاتی نیز مقرر گردید دستگاه های اجرایی مرتبط نسبت به تسطیح محل های مذکور اقدام لازم معمول و شهرداری نیز بر اساس تبصره 4 ماده 55 قانون شهرداریها نسبت به جلوگیری از تخلیه مجدد زباله های ساختمانی در حاشیه شهر و محور های مواصلاتی اقدام لازم معمول و متخلفین را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی نماید .

پیگیری شرکت شهرک های صنعتی در خصوص تامین زیر ساخت های لازم جهت ایجاد محلی مناسب جهت جمع آوری پسماندهای صنعتی و تحویل پسماندهای مایع صنایع به کارخانجات بازیافت سطح استان نیز از مصوبات دیگر این جلسه بود.

گالری تصاویر

کارگروه پسماندکارگروه پسماندکارگروه پسماندکارگروه پسماند

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها