Portal_background_image

جلسه كارگروه مديريت پسماند شهرستان خمين برگزار شد

جلسه کارگروه مدیریت پسماند شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور تعدادی از مسوولان دستگاه های اجرایی در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه پس از بحث وتبادل نظر در خصوص موضوع جلسه مقرر گردید شهرداری خمین جهت پیشگیری از تعطیلی کارخانه بازیافت و تولید کمپوست شهرستان پیش بینی های لازم جهت تامین قطعات یدکی برای دستگاه های این کارخانه معمول نماید .

هم چنین با توجه به اشکالات موجود در دستگاه اتو کلاو بیمارستان و مستهلک بودن دستگاه مقرر گردید تا زمان رفع نقایص دستگاه اتو کلاو و راه اندازی مجدد آن ، پسماندهای عفونی مطب ها و سایر مراکز درمانی بخش خصوصی بصورت روزانه با رعایت اصول فنی و بهداشتی در محل دفن پسماندهای عفونی بهمراه خاک و اهک پوشانده شود و از سوزاندن آنها خودداری گردد .

هم چنین مقرر گردید مطب ها و آزمایشگاه های سطح شهر نسبت به انعقاد قرارداد جدید ( با رعایت تمام موارد قانونی و بهداشتی ) با شرکت جمع آوری کننده زباله های مذکور اقدام و یک نسخه از قراداد مربوطه را به فرمانداری ، مرکز بهداشت و محیط زیست شهرستان ارسال نمایند .

نظارت مستمر بازرسان مرکز بهداشت بر نحوه دفن زباله های عفونی ، نظارت جهاد کشاورزی بر جمع اوری پسماندهای پلاستیکی حاصل از صیفی کاری در مزارع و جلوگیری از رها سازی این زباله ها در طبیعت توسط کشاورزان ، نظارت دامپزشکی بر دفن لاشه مرغهای تلف شده واحد های مرغداری و جلوگیری از رها سازی لاشه در محیط زیست و... از دیگر مصوبات این جلسه بود .


دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها