Portal_background_image

جلسه مشترك ستاد مديريت بحران ، شوراي پدافند غير عامل و ستاد تنظيم بازار شهرستان خمين برگزار شد

جلسه مشترک ستاد مدیریت بحران ، شورای پدافند غیر عامل و ستاد تنظیم بازار شهرستان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان و با حضور متقی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار ، بخشداران مرکزی و کمره و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به دستور کار اول جلسه در خصوص مدیریت بحران اظهار داشت : اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان در هر شرایطی باید آمادگی خود را حفظ کنند تا در صورت بروز حوادث احتمالی بتوانند در سریع ترین زمان ممکن نسبت به مقابله با بحران اقدام کنند .

احمد طهرانی در ادامه افزود : با عنایت به احتمال بارندگی در روزهای آتی اعضای مدیریت بحران باید ماشین آلات و تجهیزات خود را بررسی و برای مقابله با حوادث احتمالی مثل یخبندان ، برف و کولاک و ... آماده نگه دارند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : دستگاه های اجرایی مرتبط باید با همکاری بخشداران و دهیاران ضمن شناسایی منازل قدیمی و در معرض تخریب واقع در روستاها تمهیدات لازم جهت لایروبی قنوات ، رودخانه ها و مسیل های واقع در روستاها را با همکاری روستائیان را اتخاذ نمایند .

وی در ادامه با اشاره به دستور کار دوم جلسه در خصوص پدافند غیر عامل اظهار داشت : امروز با توجه به اینکه جنگها از حالت نظامی به غیر نظامی تغییر پیدا کرده اند بحث پدافند غیر عامل  بعنوان یک دفاع غیر نظامی باید در دستور کار قرار گیرد چون ایران اسلامی از نظر نظامی در وضعیت خوبی قرار دارد و می طلبد که در زمینه دفاع غیر نظامی نیز خود را بیش از پیش تقویت کند .

وی در ادامه افزود : در حوزه پدافند غیر عامل یکی از اهداف اصلی کاهش  تلفات و خسارات می باشد فلذا باید تدابیری اتخاذ گردد که در اجرای تمامی پروژه های عمرانی پیوستهای پدافند غیر عامل رعایت گردد .

احمد طهرانی در ادامه با تاکید بر لزوم رعایت بحث پدافند غیر عامل توسط ادارات شهرستان افزود : همیشه برای پیشگیری از حوادث نیاز به به هزینه نیست بلکه در بعضی موارد با برگزاری دوره های آموزشی و اطلاع رسانی در خصوص رعایت اصول پدافند غیر عامل برای جامعه هدف می توان از بروز برخی حوادث ناگوار جلوگیری کرد .

در ادامه جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به دستور کار سوم جلسه در خصوص تنظیم بازار نیز اظهار داشت : برای جلوگیری از گرانفروشی یکی از عوامل مهم وتاثیر گذار جهت تنظیم بازار این است که بازرسیهای خود را افزایش بدهیم و بر وضعیت قیمتها نظارت بیشتر ودقیق تری داشته باشیم .

احمد طهرانی در ادامه با تاکید بر لزوم تلاش جهت تامین رفاه و آسایش مردم افزود : ما خدمتگذار مردم هستیم و همه مسوولین دستگاه های اجرایی شهرستان باید ضمن پاسخگویی شفاف و توضیح منطقی به مردم ، در جهت تامین رفاه ، آسایش و رضایت آنها تلاش کنند .

گالری تصاویر

جلسه مشترک بحرانجلسه مشترک بحرانجلسه مشترک بحران

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها