Portal_background_image

جلسه هماهنگي ايجاد طرحهاي اشتغالزايي روستايي با همكاري بنياد بركت در شهرستان خمين برگزار شد

جلسه هماهنگی ایجاد طرحهای اشتغالزایی روستایی با همکاری بنیاد برکت در شهرستان خمین با حضور احمد طهرانی فرماندار شهرستان ، مردعلی معاون اشتغالزایی بنیاد برکت ، بخشداران مرکزی و کمره و تعدادی از متقاضیان ایجاد طرحهای اشتغالزایی در شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین با اشاره به مشکل بیکاری بعنوان یکی از مهم ترین مشکلات شهرستان خمین اظهار داشت : شهرستان خمین پتانسیل های فراوانی در زمینه کشاورزی ، دامداری و ... دارد و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به مشاغل خرد در زمینه های مذکور می تواند تاثیر بسزایی در ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در شهرستان ایفا نماید .

احمد طهرانی در ادامه با تاکید بر لزوم تامین بازار مصرف برای تولیدات طرح های اشتغالزایی افزود : اشتغال پایدار زمانی ایجاد می شود که بازار مصرف تولیدات داشته باشیم و به عبارتی قبل از راه اندازی طرح اشتغالزایی باید بازار مصرف تولیدات این طرح ها را ایجاد کنیم تا بتوانیم در اشتغالزایی موفق باشیم .

وی در ادامه عدم آشنایی مردم بویژه جوانان با نحوه کارآفرینی را از جمله مشکلات اصلی در مسیر ایجاد اشتغال دانست و افزود : برای ایجاد اشتغال در شهرستان باید ابتدا پتانسیل های موجود شناسایی گردد و سپس به افراد متقاضی اشتغالزایی در خصوص کارآفرینی آموزش های لازم ارائه گردد و بعد از آن حمایت های لازم از این افراد جهت ایجاد اشتغال پایدار انجام شود .

در ادامه معاون اشتغالزایی بنیاد برکت نیز اظهار داشت : بنیاد برکت از سال 1386 در ذیل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ایجاد شد و به عبارتی می توان گفت بنیاد برکت بال اجتماعی این ستاد است .

وی در ادامه افزود : محرومیت زدایی از مناطق محروم و کم تر توسعه یافته رسالت اصلی بنیاد برکت است و ساخت مدرسه ، راه سازی ، ساخت بیمارستان ، ساخت مراکز بهداشت ، ساخت مسجد و... از جمله حوزه هایی است که تا کنون این بنیاد در آنها ورود پیدا کرده است .

محسن مردعلی در ادامه افزود : یکی دیگر از کارهای بنیاد برکت ورود در بخش های حمایتی است که حمایت از خانوارهای مستضعف ، حمایت از ایتام ، حمایت و کمک به زوج های نابارور و... از جمله این موارد است .

معاون اشتغالزایی بنیاد برکت در ادامه افزود : فعالیت در حوزه اشتغالزایی یکی از مهم ترین حوزه های کاری بنیاد برکت است و حدود 95 درصد اقدامات بنیاد برکت در این حوزه متمرکز شده است .

وی در ادامه افزود : بنیاد برکت در زمینه اشتغالزایی مدل های مختلفی را در دستور کار خود دارد که مدل اشتغالزایی اجتماع محور یکی از این مدل هاست که در این مدل محور فعالیت خود مردم و پتانسیل های روستا هستند و هم چنین در این مدل توسعه روستایی متمرکز بر ایجاد اشتغال مد نظر قرار دارد چون ما اعتقاد داریم که اگر مشکل بیکاری در روستا حل شود هم رونق تولید و هم ماندگاری مردم در روستا محقق خواهد شد .

مردعلی در ادامه با اشاره به اینکه مدخل ورود بنیاد برکت در شهرستان خمین از طریق طرح سحاب است افزود : در سال گذشته تعداد 11 هزار اشتغال از طریق طرح سحاب در کشور ایجاد شده است .

گالری تصاویر

بنیاد برکتبنیاد برکتبنیاد برکتبنیاد برکت

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها