Portal_background_image

جلسه هماهنگي تامين زير ساخت هاي ناحيه صنعتي آشمسيان خمين برگزار شد

جلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیان خمین به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین ، آمره مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : ساخت ناحیه صنعتی آشمسیان مصوبه پیگیری شده است و در سال جاری که به نام رونق تولید نامگذاری شده باید از سرمایه گذاران این ناحیه صنعتی حمایت شود.

 احمد طهرانی در ادامه افزود: این شهرستان بالاترین آمار بیکاری استان مرکزی را دارد و راه اندازی واحدهای تولیدی می تواند با اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم نرخ بیکاری در این شهرستان را کاهش دهد.

وی با اشاره به اینکه مسئولان همواره به این شهرستان نگاه ویژه ای دارند، ادامه داد: هماهنگی نهادهای اقتصادی در جنگ اقتصادی امروز می تواند فرآیند سرمایه گذاری در شهرستان را تسهیل کند.

احمد طهرانی در ادامه با اشاره به اجرای پروژه آبرسانی به ناحیه صنعتی شهید سعیدی و شهرک صنعتی خمین ، تسریع در اجرای پروژه آبرسانی به این دو محل را از مطالبات مسئولان و صاحبان صنایع شهرستان عنوان نمود .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه با اشاره به آمادگی شرکت فیدر تراکتور کاوه (تولید کننده ادوات کشاورزی و مونتاژ تراکتور ) جهت سرمایه گذاری در ناحیه صنعتی آشمسیان افزود : تامین زیرساخت های لازم برای این ناحیه صنعتی و شرکت مذکور باید در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد تا این شرکت بتواند با آرامش خاطر در این ناحیه سرمایه گذاری کند .

در ادامه مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی نیز گفت : 500 میلیارد ریال از محل منابع داخلی استانی در سال جاری برای تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی این استان، سرمایه گذاری شده است.

مصطفی آمره ادامه داد: این اعتبار برای تکمیل زیرساخت ها و توسعه شهرک ها بر اساس بخش های عملیاتی هدفگذاری شده است. 
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اظهار داشت: زیرساخت های شهرک صنعتی خمین وضعیت مناسبی دارد و 2 طرح تصفیه خانه این شهرستان در یک هزار مترمکعب و توسعه زیرساخت ها با اعتبار 70 میلیارد ریال با جدیت دنبال پیگیری می شود.
آمره، طرح خط انتقال آب به ناحیه صنعتی شهید سعیدی شهابیه را ازمهمترین طرح های پیش رو دانست و گفت: 50 میلیارد ریال به این ناحیه صنعتی اختصاص یافته و به دلیل تخصیص اعتبار کم از منابع داخلی، این طرح با تاخیر و در نیمه دوم امسال تکمیل می شود.
وی در خصوص ساخت ناحیه صنعتی آشمیسیان از توابع خمین افزود: در شرایطی که کشور با تحریم و فشارهای اقتصادی مواجه است، باید امکانات در یک منطقه اقتصادی تجمیع شود. 

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی ادامه داد: تامین زیرساخت های آب و گاز در این ناحیه صنعتی مشکلی ندارد اما برق رسانی با مشکل جدی مواجه است.

 در این جلسه در خصوص انتقال سند مالکیت ناحیه صنعتی آشمسیان از منابع طبیعی به شرکت شهرک های صنعتی نیز بحث وتبادل نظر گردید و مقرر شد شرکت شهرک های صنعتی استان نسبت به واریز حق انتقال سند ناحیه صنعتی آشمسیان اقدام و منابع طبیعی نیز سند منطقه مذکور را به نام شرکت شهرک های صنعتی انتقال نماید .

در خصوص آبرسانی به ناحیه صنعتی شهید سعیدی و شهرک صنعتی خمین نیز مقرر شد تا پایان شهریور سال جاری پروژه آبرسانی به ناحیه صنعتی شهید سعیدی به اتمام برسد و از اوایل مهر ماه نیز پروژه آبرسانی به شهرک صنعتی خمین توسط شرکت شهرک ها استان آغاز گردد .

گالری تصاویر

جلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیانجلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیانجلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیانجلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیانجلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیانجلسه هماهنگی تامین زیر ساخت های ناحیه صنعتی آشمسیان

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها