Portal_background_image

جلسه هماهنگي تعيين تكليف و تملك اراضي حاشيه محور خمين - محلات برگزار شد

جلسه هماهنگی تعیین تکلیف و تملک اراضی حاشیه محور خمین - محلات (حد فاصل روستای میشیجان ) به ریاست احمد طهرانی فرماندار شهرستان خمین و با حضور مرزبان معاون توسعه و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان و تعدادی از مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط در محل فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : دو بانده شدن این جاده به عنوان حادثه خیزترین مسیر ارتباطی این خطه مورد تاکید مسئولان ملی و استانی است.

احمد طهرانی ادامه داد: حد فاصل روستای میشیجان تا ورآباد به طول سه کیلومتر از پرحادثه ترین نقاط این راه است که به دلیل نداشتن دید مناسب، استانداردهای لازم و سرعت گاه های غیر استاندارد سالانه قربانیان ترافیکی زیادی دارد.

وی، خواستار تسریع در روکش و آسفالت راه روستایی میشیجان در این مسیر ارتباطی شد و گفت: تعریض این محور اهمیت زیادی دارد چرا که سوانح رانندگی در این محور هرسال خانواده های زیادی را داغدار می کند. 

وی گفت: این شهرستان در مسیر اصلی ارتباطی کشور است و دو بانده شدن راه های اراک، محلات، گلپایگان و الیگودرز در افزایش رفاه و جذب سرمایه گذار تعیین کننده است.

در ادامه معاون توسعه و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان نیز اظهار داشت : تکمیل طرح ملی جاده خمین - محلات به 100 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی در ادامه افزود : این میزان اعتبار برای آزاد سازی یک و نیم کیلومتر زمین در روستای میشیجان، اجرای روکش و آسفالت راه روستایی میشیجان و ساخت یک پل برآورد شده است.

وی اظهارداشت: یک هزار و 500 متر در قالب 11 واحد مسکونی و زمین کشاوزی با مالکیت 61 نفر برای تعریض راه میشیجان بایستی آزادسازی شود که در صورت همکاری روستاییان و تملک زمین در اجرای این طرح تسریع می شود.

معاون توسعه و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان مرکزی بیان کرد: برای آزادسازی زمین در راستای این پروژه پنج میلیارد ریال اعتبار اولیه تخصیص داده شده که تملک 11 واحد مسکونی در اولویت است.

مرزبان ادامه داد: طول راه خمین - محلات 30 کیلومتراست که 28 کیلومتر آن 2 بانده شده و حدود 2 کیلومتر دیگر آن با آزادسازی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

گالری تصاویر

محور خمین محلاتمحور خمین محلاتمحور خمین محلاتمحور خمین محلات

دسته بندی

مسئول روابط عمومی فرمانداری خمین


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها